Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tényleg nem használnak már...

Tényleg nem használnak már amalgám tömést és tényleg át akar verni a körzeti, ha pénzt kér a fehérért?

Figyelt kérdés
2014. júl. 21. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fogorvos függő, előlre adnak fehér tömést, hátulra amalgámot. De használank amalgámot még.
2014. júl. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fehér tömésért jogosan kér pénzt a fogorvos.
2014. júl. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egy fogorvos nyilatkozatát olvastam most és ő azt írta, a fehér tömést is támogatja az OEP.
2014. júl. 21. 20:37
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, de csak az elsőkön, a hátul lévőkön nem.
2014. júl. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Nagy hülyeséget írt az összes eddigi válaszadó kivéve talán a legelsőt. Fogorvos függő az amalgám használat, de rendes és lelkiismeretes fogorvos már nem használ, én biztosan nem tömetném a fogam amalgámmal. Amennyiben ahhoz a fogorvoshoz mész ahová tartozol, a fehér, esztétikus tömés ingyenes, előre, hátra, mindenhová. Nem kérhet pénzt érte!
2014. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Na ez az, hogy mindenhol máshol csinálják: valahol csak előre adnak ingyen, valahol mindenhova ingyen, de most beszéltem a pécsi rendelővel (ahova tartozom), ott fizetni kell a fehértömésért, hiába a körzetim.


Most akkor valamelyik rendelőnek támogatja az OEP, valamelyiknek nem? Ezt el nem tudom képzelni...

2014. júl. 22. 13:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom ilyen esetben mi a teendő, de névtelenül szólni kellene valakinek ezügyben. Az a fogorvos ahová tartozol nem kérhet pénzt tömésért! Az lehet a háttérben, hogy keresni akar rajtad, akik nem tudják, hogy a tömés ingyenes, azokat jól lehúzza. Pár éve tömöte az egyik fogam a körzeti fogorvos, fehér tömés volt, nem kért már akkor sem pénzt. Most is járok hozzá, egyszer sem említette, hogy fizetnem kellene. 100%-ig állítom, hogy a tömés a körzetinél ingyenes. Akinél nem, az át akar verni.
2014. júl. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem az OEP-et, ezt válaszolták:

"A fogtömés (függetlenül attól, hogy amalgám vagy esztétikus) OEP finanszírozott fogászati szolgáltatónál térítésmentesen vehető igénybe, ezekért a beavatkozásért a fogorvos térítési díjat semmilyen indokkal nem kérhet."

2014. júl. 22. 16:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a fogorvosom, semmi baj az amalgámmal, hátsó fogakhoz kifejezetten ajánlja, mert ezerszer strapabíróbb. A fehér tömés fényre köt - viszont éppen emiatt hamarabb kell cserélni, mint az amalgámot (fényre zsugorodik is vagy vmi hasonló) Előre fehéret ajánl esztétikai szempontok miatt, hátra viszont inkább amalgámot.

Szerintem azért nyomják a fogorvosok a fehéret jobban, mert nagyobb üzlet (gyakrabban kell kicserélni - te gyakrabban kicsengeted a lóvét - nekik folyamatos és jól fizető munka)

2014. júl. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"gyakrabban kell kicserélni - te gyakrabban kicsengeted a lóvét - nekik folyamatos és jól fizető munka"


Elvileg semmilyen esetben sem kell kicsengetnem a lóvét. Az OEP szerint legalábbis...

2014. júl. 26. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!