Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájás ez egy betegségel...

Boti lászló kérdése:

Fogfájás ez egy betegségel indult? .

Figyelt kérdés
Mitcsináljak 16 éves vagyok 3-4 éve már szinte mindig fájnak a fogaim ha eszek akkor is ha nem eszek akkor is ha alszok akkor.Jártam több orvosnál is de sehol nem vettek komolyan elküldtek szájsebészetre ahol azt mondták ott huznak nem vizsgálnak.! Megröngeneztek és a két alsó bölcseség fog befele nölnek és nyomja a fogsort egyiket ki mütetem de a szomoru tapasztalat nem mertem vissza menni a másikat ki mütetni.De azota is alul felül ugyan azon az oldalon ugyan ugyan ugy fájnak a fogaim. Elmentünk ideg gyógyászatra ott elküldtek EMR-re de hála isten fejemnél nem találtak semmi bajt.Elmentünk magánfogorvoshoz is ö se tudot vele mit kezdeni mert bármit csinált ugyan ugy fájtak a fogaim. Gyógyszert be venni nemtudok mert nem használnak a fájdalomra.Ugyan ugy fájnak utána is.Kérem a segitségüket tanácsaikat hogy hova forduljak vagy mit csináljak. elöre is köszönöm.
2014. aug. 7. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok, csináltak már mindent, kihúzták a bölcsességfogamat (merthogy nyomja az egész fogsort),leszedték a fogkövet,kezelték az ínyem,de még mindig fájnak, nekem nyilaló fájdalom jelentkezik,hol egyik hol másik fogamba. 4 magánorvosnál voltam, egyse tudott segíteni.Fájdalomcsillaító nekem sem hat, erre sem tudta egyik sem a álasz,hogy mért nem hatnak. Én komolyan gondolkozom azon,hogy kihuzatom őket és csináltatok műfogat.
2014. aug. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor nem műtetted ki az egyik bölcsességfogadat. Ez mondjuk lehet az oka a fájdalomnak. Lehetséges arcidegzsába is (ez inkább 40 év felettieknél jellemző) vagy valamilyen neuralgia (ezt egyébként a bölcsességfog is okozhatja). A pontos diagnózist nem egyszerű felállítani, több fajta vizsgálat is szükséges: CT, MRI, ultrahang, röntgen, fogászati góckutatás... és lehet hogy más szakterületeket is be kell vonni (fül-orr-gégészet, állcsont orthopédia...)

Én azt mondom hogy ha a fogorvos szájsebészetre küldött, akkor oda kell elmenni. Egy kórházi ambulanciát ajánlanák inkább (ott könnyebb összehozni a különböző vizsgálatokat). Az sztk-s szájsebészeteken nem mindig jók a körülmények, a magánrendelők pedig ritkán találkoznak akut esettel.

2014. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ha műfogsort szeretnél akkor nem mindegy,hogy milyet,mert ugye lehet olyat ami kivető,van beépített,nem mindegy ,hogy egy fogad sincs,vagy legalább van egy kettő.Eleve a huzatás is drága (nálunk 8-10ezer egy fog).Mondjuk amennyit ráköltöttem/ráköltök abból már rég meglenne ,és akkor nem kéne most is szenvednem.
2014. aug. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Második ezeket honnan tudod?
2014. aug. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Második ezeket honnan tudod?"

A nevemet ne áruljam el? Vagy esetleg a PIN kódomat? Amúgy onnan tudom hogy jártam iskolába - hogy melyikbe és milyen szintűbe, az titok ;)

2014. aug. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is jártam,nem is egybe,és nem is akármilyenekbe,de nem tudok mindent a fogászati problémákról,kezeléséről stb...
2014. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!