Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökeret kitudja szedni a...

Gyökeret kitudja szedni a fogorvos? Ha igen, az mennyi idő?

Figyelt kérdés
A problémám a következő: volt 1 fogam ami nagyon fáj fölül nagy rágófog elmentem a körzeti dokihoz kifúrta gyökérkezelte majd betömte gyógytöméssel,másnapra bedagadt az arcom nagyon fájt begyulladt vissza mentem ki kiszedte a tömést ismét gyökérkezelte..viszont mellette van egy csúnya gyökerem és azt mondta az nagyon gyanús neki.Ugyanúgy fáj az ínyem...és azt mondta azt a gyökeret minimum 1óra kiszedni 3 csatornát kell csinálni. Nemtudom ez tényleg így van? Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata illetve tudna segíteni és leírná megköszönném.

2014. nov. 28. 09:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
B+!!!!! Hogyan tudnánk jobban mint az az orvos aki látta a fogaidat????????
2014. nov. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 szamo77db ***** válasza:
Szerintem sem lenne szerencsés hetet-havat össze hordanunk neked! Csak az orvos tudja, hogy mit lehet vagy mit kell csinálni.
2014. nov. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hogy gyökér?

A fognak már csak a gyökere van meg?

2014. nov. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Menj inkább a szájsebészetre

(nehogy véletlenül egy gyökér bent maradjon)

2014. nov. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem tudja megfogni, mert körbeveszi a fogíny. Szájsebészeten tudják megoldani.
2014. nov. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen csak a gyökér van ott..Sok olyat olvastam hogy ,,hm..nekem 2perc alatt kikapta a gyökeret,,azért furcsálom hogy 1 óra. És 1 hónapja szenvedek 1 köcsög foggal baszik kiszedni a mellette lévő gyökeret először azét nem mert hú az 1órás művelet hát B+ ez a dolga!! Most meg azért mert bevan gyulladva a fél arcom(ezt még megértem) ja és 2hete antibiotikumot zabálok és nem megy le a gyulladás!
2014. nov. 28. 11:28
 7/13 anonim ***** válasza:
Szájsebészetre menj, ez a doki nyilvánvalóan csak az időt húzza.
2014. nov. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát az lesz! :( És az mennyi idő míg odakerülök hogy kiszedjék?
2014. nov. 28. 11:41
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha jól értem van egy gyökérig betört/szuvasodott fog az ínyedben, tehát technikailag csak a gyökér van bent? Akkor milyen 3 csatornát kell csinálni? Azon a gyökéren?


Ha viszont gyökéreltávolítás lesz, akkor azt luxatorral kb 5-10 perc alatt kikapja egy ügyesebb szájsebész. Ha fel kell tárni, mert teszem azt benőtte az íny vagy összezáródtak a szomszédos fogak és nem fér ki, akkor egy fél óra az íny vágásával/varrásával és az állkapocs csont elfúrásával együtt is.

2014. nov. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
vagy kioperálják vágják, varrják a gyökeret, vagy hagyod, hogy annyira eltűnjön, hogy belepje, benője az íny és szép lassan elporhad majd. ezzel meg lehet úszni a húzást.
2014. nov. 29. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!