Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hálapénz magánfogászaton?

Hálapénz magánfogászaton?

Figyelt kérdés

A kérdésem talán kicsit furcsán hangzik elsőre, mert hát pont azért megy az ember magándokihoz, hogy a nagyobb kifizetett összeg reményében jobb ellátásban részesüljön és igazából bármit kell csinálni, az egy kisebb vagyon már alapból, viszont ha elmesélem a sztorim talán megértitek.

Gyermekkorom óta borzalmasan rosszak a fogaim, amit a családom igyekezett a genetikára fogni. Egyke gyerekként elég elkényeztetett voltam olyan paradox módon, hogy például amikor fájt a fogam - és sírtam, mert fáj -, akkor drága szüleim megkérdezték, hogy akarok-e fogorvoshoz menni és meglepő módon a 8-10 éves kicsi Én azt felelte, hogy nem, mert fél. Viszont az is rossz volt, hogy fáj, úgyhogy mindenféle népi gyógymódot kipróbálva igyekezett a drága anyukám elmulasztani a fájdalmam. Olyan konkrét esetekre is emlékszem amikor 2-3 gennyes tasak is volt az ínyemen (még mindig kb 10 éves lehettem) és annyit tanácsolt, hogy szívogassam. Mondanom sem kell, a saját szájhigiéniájukra sem igazán figyeltek sajnos, így a sorsom megpecsételődött egészen addig, amíg rá nem jöttem kb 13-14 évesen, hogy minden normális ember mos fogat naponta 2x.

Azóta szerencsére nem romlottak a fogaim, viszont így is elég kárt okozott a múlt fizikálisan és mentálisan is, úgyhogy legyűrve minden szégyenérzetet így 24 évesen idén szeptembertől mostanáig bezárólag túl vagyok 5 eltávolításon, 8 tömésen, fogkőleszedésen és már kész a fogszabályozási kezelési tervem is.

Szomorú ez, tudom, hogy elég nagy szégyen, de talán így elhiszitek milyen katarzis ezen túl lenni végre és mennyire hálás lehetek a humánus bánásmódért és a fantasztikus munkáért a fogorvosomnak. Bár még a fogszabályozás hátra van, én úgy érzem valahogy ki szeretném fejezni neki a hálámat. Felesleges ajándékokat nem szeretnék venni, mert az neki is kínos és nekem is, a pénz viszont egyrészt személytelen, másrészt magánrendelő lévén nem tudom szabad-e. Egy jó nevű klinikáról van szó és az egyik fogorvosukról aki ott dolgozik. Maga a rendelő szoba be is van kamerázva és fizetni is mindig a recepción kell, így főleg nem szeretném véletlenül sem kellemetlen helyzetbe hozni szeretett doktornőmet.

Ti mit tennétek a helyemben?



2014. dec. 17. 00:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Hálapénzt semmikép, virág, bonbon stb az mehet."


Ez is marhaság, felejtsük már el... Nem szívességet tesz nekünk a doki, hanem elvégez egy melót amit szépen ki is fizettet velünk...

2014. dec. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Srácok, lányok: félre vagyok értve. :) Nem az volt a kérdés, hogy KELL-E vagy hogy mi a szokás, mert ezzel tisztában vagyok, hogy nem...hanem Ti hogyan fejeznétek ki a hálátokat annak az orvosnak aki pár hét alatt eltüntette az okait nagyjából 10 év gátlásainak. A bonbon/virág/pezsgő jellegű dolgok természetesen nekem is eszembe jutottak, de ezek inkább kínosak, ha mondjuk cukorbeteg/allergiás/nem iszik alkoholt. Persze én ezeket nem tudhatom, de semmiképp nem akarnám sem egy buta ajándékkal sem pénzzel kellemetlen helyzetbe hozni. Mondjuk lehet, hogy csak én bonyolítom túl a dolgot. :)
2014. dec. 17. 10:03
 13/18 anonim ***** válasza:

küldj hozzá betegeket

reklámozd

like-old a facen

zengj ódákat róla neten, vagy újságban


ezeknek tuti jobban fog örülni

2014. dec. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kérdező: szerintem értjük a kérdést csak időközben másfelé ment el a vita :)


Ahogy mondod, nem kell túlbonyolítani :) Köszönd meg szépen, járj hozzá vissza és ajánld az ismerőseidnek, ez a legnagyobb ajándék neki.

2014. dec. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én nem adnék, elég pénzt hagysz ott így is. Ne kezdjétek el a hálapénzezést már a fogászaton is, légyszi... :S
2014. dec. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem pénzt ne adj. Neki is kellemetlen, neked is az. Viszont ha nagyon ki szeretnéd fejezni a hálád, akkor vegyél neki egy szál virágot vagy egy bonbont, és írj neki egy kedves képeslapot az érzéseiddel.
2014. dec. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Èn pár napja egy szèp karácsonyi teritot kaptam az "ügyes munkamèrt" cserèbe amit a betegem maga varrt nekem. Az ilyesmit nem lehet visszautasitani szerintem, és nagyon nagyon jól esik az ember lelkenek ilyesmit kapni. Nálunk szokas mèg saját termesztesű zöldseget\gyumolcsot ajándékozni de pénzt persze semmiképp. Szerintem nagyon megalázó, nem táncosnö a doktornö h sunyiba elismeresul penzt dugdossanak a ruhajukba. Szerintem süss neki mezest es tedd bele egy szep karacsonyi sutisdobozba, kösd át egy szalaggal.. Ilyesmit tudnèk elképzelni. De ha pénzt szeretnél adni, akkor is egy ajandek mellé csomagold be (pl csoki, kávé, 2015ös naptár) semmikeppen se boríték!!!!!:)
2014. dec. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Én maximum zenét tudnék neki írni, de az kissé túlzás lenne, meg talán a párom is megölne és az Ő férje se nézné jó szemmel... :D Személyesen bemenni nem fogok tudni, mert eléggé kiesik a fogászat, úgyhogy arra gondoltam, hogy virágküldő szolgálattal küldök egy szép csokrot a recepcióra egy kis kártyával, biztos átadják neki. :)
2014. dec. 18. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!