Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyakori hogy egy (vagy 2...

EagleHUN kérdése:

Gyakori hogy egy (vagy 2 egymás melletti) fog betömésekor az UV fényre szilárduló tömőanyaggal a 2 fog közti rést is kitöltik?

Figyelt kérdés

Jobb hátsó fölső bölcsességfogam tömettem Augusztusban magándokival.

Pár hónapig nem volt gond, de aztán valamilyen külső ok miatt bedagadt az ínyem és nagy fájdalmat okozott, de akkor sikerült levinni a gyulladást és nem lett semmi.

Most újra begyulladt, és ugyanúgy nagy fájdalmat okoz.

Viszont arra csak most jöttem rá, (közben kitapogattam a nyelvemmel) hogy a doki összekötötte a két fogat a tömőanyaggal és ennek nekidagad alulról az ínyem ez okozza a fájdalmat. Most durrant be harmadjára.


Szerintetek ki tudom szedetni vele "garanciába?".


Ez gyakori eljárás hogy a 2 fog közé is tömnek? Vagy csak idiótán csinálta meg? Még le is csiszolta a felületét rágófelületnek már mint nem csak a fognak hanem ennek a nem kívánt "hídnak" is.



2015. jan. 11. 06:52
 1/5 anonim ***** válasza:
én azért csekkolnám fogselyemmel (amit ugye egyébként is naponta használok...), h igazam van-e, mielőtt felteszem a kérdésemet a dokinak.
2015. jan. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elég jól kitapintható a nyelvemmel. (Nincs "döccenő" a felületen a két fog között, csak simára van csiszolva.)

Ám legyen igazad valahogy lecsekkolom, fogselyemmel is.

2015. jan. 12. 00:54
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazad volt bement közé a fogselyem, bár megszenvedtem mire a leghátsó fogaim elértem. :/ Szegény doki ártatlanul kapott volna. XD
2015. jan. 12. 13:12
 4/5 anonim ***** válasza:
ugye :) javult egyébként?
2015. jan. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen a gyulladáscsökkentőkkel elmúlt. Egyébként is meg voltam fázva, aszpirint szedtem az levitte.
2015. jan. 21. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!