Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most akkor ki kell azt a...

Most akkor ki kell azt a fogamat húzni vagy nem?

Figyelt kérdés

Elkezdtem magánrendelésre járni és egy jobb alsó gyakorlatilag katasztrófa, alig van vbelőle valami.

Tobb orvosnál is voltam kíváncsi voltam ki mit mond rá /illetve a tobbire/

konkrétan erre a ramaty fogva az egyik fogorvos azt mondta azt ki kell húzni mert a gyokértomés átázott /kitort az inlay belőle/ és csak pénzkidobás lenne csapot tetetni bele aztán meg koronát mert valszeg már most el van az egész fertőződve, ezt rontgen nélkul mondta


míg a második orvos meg is rontgenezte és azt mondta hogy átázott ugyan de nincs elferőződve, ki kell cserélni majd a gyokértomést, csap, korona, stb. de fennáll a veszélye hogy nem lesz hosszú távon tartós mert kevés a foganyag és a gyokerekre megy minden terhelés.


kinek higyjek?

higyjek az 1-esnek

vagy a 2-eshez menjek?


mi van ha az egyes számú a felesleges pénzkidobástól akarna megóvni, míg a kettes meg úgy van vele hogy megcsinálja, aztán hamarosan újból tonkremegy és akkor még jó pénz lesz a húzás is /tehát eleve tudja hogy rossz a fog vagy lehet csak rosszindulatú vagyok?,? sajnos annyi rossz tapasztalatom volt már a fogorvosokban hogy senkire sem merem már rábízni a fogaim egészségét de valakire muszáj lesz/


esetleg fogorvos van itt aki szakszerűbb véleményt tud mondani? :D


2015. jan. 16. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen mindkettőnek igaza van, esetleg meg lehet csinálni, de egy halom pénz és nem lesz tartós, ahogyan a 2-es mondta, utána húzás és pótlás lesz. Neked kell eldöntened, hogy vállalod-e az újbóli gyökérkezelést és a csapot, koronát, majd pár év múlva ha eltörik a fog, kihuzatod és pótoltatod.
2015. jan. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát lehet inkább az lesz hogy megbízok benne... aztán legfeljebb nem terhelem úgy

mondjuk van panoramarontgenem is de az nekem semmit sem mond laikus szemmel nézve

2015. jan. 16. 14:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Amit Te is láthatsz a panorámaröntgenen az az, hogy van-e egy sötétebb "burok" a foggyökér körül. Ha van, akkor egyértelműen be van gyulladva a környező csontszövet. De ezt nyilván észrevette volna a fogorvosod is.


Valószínűleg mindkét fogorvosnak igaza van. Az egyeshez mondjuk csak azért nem mennék, mert nem volt képes csinálni egy röntgent sem, ez nem túl szakszerű. A második pedig csak neked akar azzal jót, hogy valamilyen formában, de megmaradjon a fogad. A fogorvosok első számú célja az az, hogy megmaradjon a fog minél kisebb beavatkozással. Nekem például volt két fogam amire ránézésre és panorámaröntgen alapján gyökérkezelést ígértek, de tisztítás közben kiderült, hogy mégsem olyan mély a szuvasodás, így sima töméssel elintézték. De egy tömött fog már sose lesz olyan fix pont, mint egy ép, tehát előbb vagy utóbb azok is gyökérkezelve lesznek, ha elkezd töredezni 10-15 év múlva. Tehát relatíve "át lettem verve", mert így két kezelést kell kifizetnem (sima tömés + évek múlva gyökérkezelés, ha szükséges), viszont sokkal tovább van fogam, mintha most gyökérkezelte volna és 10+ év múlva kiesik az elhalt, gyökérkezelt fogam.


Ezt csak azért meséltem el, mert sokszor valóban lehúzósak a magánfogorvosok, de az esetek többségében a betegnek akarnak jót és a Te esetedben is erről van szó. Én biztos azt választanám, hogy próbáljon meg felépíteni rá egy fogat. Ha csak 1-2 évig lesz fog, akkor is annyival tovább volt ott fogam. Persze a másik oldalról nézve meg ez pénzkidobás. Ezt neked kell eldönteni, hogy megéri-e.

2015. jan. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, koszonom ezt én is így gondolom. elég korrektnek látszik az orvos egyébként. és sajnos tudom hogy a tomott fogak sajonos kíméletlenul tovább romlanak akármilyen jól csinálja meg őket az orvos.

szóval megcsináltatom aztán legfeljebb majd anno - ne legyen így!! - de konnyebben rá tud fogni ha esetlg ki kell húzni , mint a "roncsra" ami még most van

2015. jan. 19. 15:24
 5/7 A kérdező kommentje:
esetleg ha fogorvos vagy tudok kuldeni egy rontgent hogy ránézz? :DDD tudom pofátlanság de biztosra szeretnék menni
2015. jan. 19. 15:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok fogorvos, de meg tudom mutatni, hogy milyen elváltozásokat keress a röntgeneden. Ezen a képen piros nyilakkal van bejelölve a gyulladt rész:


[link]


Ezen pedig ugyan az, csak kinagyítva:


[link]


Szóval élesen körülhatárolt, más színű burok a gyökér körül a gyulladás. Ha nem látsz ilyet Te sem, akkor rendben van a dolog. De mondom, ez alapvető dolog, ezt tényleg észre kell, hogy vegyék a fogorvosok. Gyulladt foggyökérre nem is javasolhat koronát, azt kapásból eltávolítják, vagy gyökérkezelik, esetleg gyökércsúcs rezekció.

2015. jan. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hát egyértelműen nincs gyulladás, semmiféle foltot nem látok hála a jó égnek!!!

koszonom, megnyugtattál.

2015. jan. 19. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!