Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájdalmas a foggyökér kezelés?

Fájdalmas a foggyökér kezelés?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 15:44
1 2
 11/20 anonim válasza:
Fogászati asszisztens vagyok. Attól függ mennyire van begyulladva. Ha elhalt a fogad akkor egyáltalán nem fáj, csak kellemetlen hogy a szádban matatnak, ha be van gyulladva akkor úgyis kapsz szurit és elviselhető van akinek egyáltalán nem fáj. Általában több üléses kezelés és mindenképp menj vissza ne hagyd félbe!
2010. febr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Fingkirály ***** válasza:

Hát...akár az előzők.


Nem vagyok fogorvos, de már volt pár ilyenem, így megosztom a tapasztalataimat :)


Maga a "gyökérkezelés" azt jelenti, hogy egy - főleg gyakran begyulladó, vagy krónikusan gyulladt - foggyökeret eltávolítanak. Ettől az adott fog tulajdonképpen elhal, de mivel maga a cucc csontból van, nem fog összeesni meg semmi, megmarad a helyén. Ezt úgy végzik el, hogy a doki elérzéstelenít (szerintem SOKKAL kellemetlenebb-feszítőbb valami, amikor tele vagy a cuccal:)), utána kifúrja a fogacskát a gyökércsatornáig, majd egy hosszú spirális bizgentyűre feltekeri a gyökeret jó mélyen, és kirántja. Mivel a foggyökér egy érzőideg, amikor fáj a fogad, akkor EZ fáj, és ideg mivolta miatt közvetlen kapcsolatban áll az agyad mindenféle érzőközpontjaival, az az egy pillanat, amikor ezt a gyökérvéget kihúzzák, na az igen, akkor kicsit belecsap a villám az ember fejébe :)


De EGYÁLTALÁN nem vészes. Mindig gondolj ilyenkor a bedagadt képpel, gyulladt gyökérrel átordított-fejfalbavert-telefájdalomcsillapítózott éjszakákra, és máris tökjó, mert innentől kezdve ilyen nem lesz :)


Szóval egyáltalán nem gáz. És megéri. Megmaradt a fogad is, meg nem is fog többet fájni. Ajánlom :)

2010. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Fingkirály ***** válasza:

ja igen, és mint a 12:46-os asszisztens is mondja, először csak ezt végzik el, utána még többször vissza kell menni, ami már egyáltalán nem fájdalmas, már érzésteleníteni sem nagyon szoktak, csak ellenőriznek, meg letömik a gyökércsatornát, végül a fogat.


És igen, MINDIG FEJEZD BE az ilyet, ha elkezdték, mert ha félbehagyod, az ott maradt lyukon mindenféle ocsmányság nagyon hamar bejut, és legrosszabb esetben mindenféle arcüreg/agyhártya/középfül meg mindenféle gyulladást eredményezhet, ezek meg mind - legalábbis - még a fogfájásnál is sokkal sz*rabbak.

2010. febr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem távolítják el a foggyökeret, azt resectálásnak hívják, szó sincsen Róla gyökérkezelésnél, mert akkor csappal kéne pótolni a gyökeret! Gyökérből csak akkor vágnak le, ha cista van Rajta, de előtte akkor is gyökérkezelni kell, bár az akkor csak 1 lépés, radikálisabb beavatkozás, bódításban végzik magánúton, államiban helyi érzéstelenítéssel aztis, de az aztán fogalmazzunk úgy, hogy nagyon kellemetlen, szikével felvágják az ígyt, kifűrészelik az állkapocs csontot és tokostól, tömlőstől kikaparják a cistát, de ahoz előszőr le kell vágni a gyökércsúcsból, amin tapad a cista ... :S :S ! Döntse el mindenki, hogy magánúton bódításban vagy államin injekcióval válalja be, de az biztos, hogy be kell vállalni, mert a cista jóindulatú, de ha rosszindulatú lesz, az baj és ráadásul még akkor is növekszik ha jóindulatú és roncsol szétfele szépen lassan mindent ami az útjába kerül, csontot is, nagyon fájdalmas, be is gyulladhat! Amit előttem írtak bizgentyűt, azt gyökértűnek hívják és több méretben van, igen, fel kell rá csavarni az ideget és kitépni, aztán ahogy reszelik a gyökércsatornát, tágítják, egyre vastagabb gyökértűk kellenek, aztán ha a fogszakorvos látja, hogy nem jön már semmi sem belőle és a páciensnek se rezdül már sze sem, akkor nagyon száraz környezetet teremtve, antibakteriális gyökértöméseket rak bele, pirosat, kéket, zöldet, utána fedő tömést, a jó öreg amalgámot, vagy magán úton C - 2,3,4 - fehéret, plazmafénnyel megkötöttet! Az eljárás, kb. 6 - 8 alkalom és csak az első 2 - 3 kellemetlen nagyon! De, az tényleg az ha nem borzasztóan óvatos a doktor!
2010. febr. 16. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A dokinak kötelessége adni érzéstelenítőt,és nem fog fájni,de kellemetlen lesz ahogy ott reszelgetni meg húzogatni fogja a gyökeredet.Én is be voltam tojva 3 héttel ezelőtt,de kellemeset csalódtam.

Sok sikert!

2010. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nincs begyulladva egyáltalán a fogam, és most nem is fáj.Régebben volt időszak amikor nagyon fájt és bedagadt az arcom is, de nem mentem el akkor dokihoz,de ez pár éve volt azóta semmi.

Viszont ez egy olyan tömött fog, ami már szinte csak tömésből áll, és mikor annak idején tömték jó pár éve, akkor is mondták hogy elég közel volt az ideghez.

Ebből gondolom hogy most amikor rászántam magam végre és járok kezelésre, azt a fogamat biztos ki kell idegelni, jó volna ha mégsem kéne, de felkészülök a legrosszabbra legfeljebb kellemesen csalódok ha mégsem kell.

Mégegyszer köszi mindenkinek a válaszolokat.

2010. febr. 16. 18:24
 17/20 dodi1881 válasza:
Nekem a közel múltban két fogamat is gyökér kezelték és egyáltalán nem fájt, koronát is csináltattam és az egész hercehurcában az fájt csak amikor bekenték valamivel a fogam és felrakták a koronát.De azóta semmi gondom sincs.Ja és az első gyökérkezelésem sztk-ban csinálták évekkel ezelőtt, kaptam szurit is és nem fájt egy cseppet sem, így később is el mertem menni fogdokihoz.
2010. febr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Én is SZTK alapon csináltatom a fogaimat.

A fog korona feltevés előtt a csiszolás fájdalmas volt?

2010. febr. 17. 15:13
 19/20 anonim válasza:
57%
Semmit nem éreztem. A legrosszabb, ami velem eddig fogorvosnál történt, egy szilánkonként történő bölcsességfog-eltávolitás volt, 45 perc, de azt is túléltem. Egy szerelmi csalódás sokkal, de sokkal jobban fáj.
2010. febr. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Akkor fáj ha be van gyulladva. Mert akkor sajnos nem nagyon hat az érzéstelenítő.
2010. máj. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!