Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vannak itt olyan fiatalok,...

Vannak itt olyan fiatalok, akiknek rosszak a fogai?

Figyelt kérdés
Nekem egyszerűen hihetetlen, hogy vigyázok a szájápolásra, mégis törnek a fogaim, lyukadnak... most hidat kellene készíttetnem, de istentelen drága, nem tudom kifizetni... 22 évesen ezt nagyon korainak tartom. Van valaki hasonló helyzetben?

2015. márc. 5. 22:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

25 évesen szinte minden fogam tömött, 3 gyökérkezelt, ill. 4 (!) őrlőt anno sulifogászaton kihúzogattak, ezekből kettőt pótolok most. A többinél sajnos nagyon leépült a csontozatom, már felesleges oda rakni implantot. Nekem a szüleim eléggé lesz.ták, hogy mi lesz, azt mondták, majd felnőttkorodban megoldod. Köszi. Hamarosan borzalmasan elromlottak a fogaim, bár én nagyon féltem is a fogorvostól, mert borzalmas élményeim voltak, agresszívek és parasztok voltak velem. Ma már azért normálisabbak, a maszek fogászat mérföldekkel fejlettebb és páciensbarátabb.

N 25

2015. márc. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

Lehet, hogy már kései a hozzászólásom, de hátha tud valaki nekem is segíteni. :D


20 éves vagyok, mosok fogat rendesen, viszont egyszer focizásközben, úgy szájba rúgtak labdával, hogy elől a felső sorból 2 fogamból is kitört egy-egy darab. Azóta bármit csinálok vele (fogmosás 66 féle fogkrémmel, fogkefével, szájvízzel... stb.) a mellette lévő fogaim darabokba törnek el.

2015. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Lehet jó lett volna megröntgeneztetni, hogy nem sérült-e meg komolyabban, mert lehet akkor benne van a pakliban.
2015. júl. 22. 17:59
 14/16 anonim válasza:
Én is 20 éves vagyok hamar romlanak nekem is a fogam mosom 3- szor sőt ha szünet van még megmosom ötször is mégis hamar romlik fogam pedig mindig elmegyek évente a fogorvoshoz mindig talál benne hibát. Pedig én nem egy gyáva vagyok mert fájdalmat is jó bírom nem szoktam félni se csak saját magamon vagyok kiakadva miért romlik gyorsan a fogam
2015. dec. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%
Én örömmel megyek a fogorvoshoz, mert az már azt jelenti, hogy ki tudom fizetni, javulni fog a helyzet, és van lehetőségem az előrelépésre. Ez minden "fájdalmat" megér... 19 éves lány vagyok, nem merek mosolyogni, hangosan nevetni, artikuláltan beszélni. Állandóan a fogaimra gondolok. Sajnos rengeteg fogam rossz, lyukas, letörött, fáj, gócos, ami miatt már az egész testem kínlódik, csomót húzni kell, aztán pótoltatni szeretném, hogy végre jól érezhessem magamat a bőrömben. Most kezdtem az egyetemet és az összes létező ösztöndíjamat fogorvosra költöm. Ezelőtt sajnos nem volt rá keret, néha akaratlanul is a szüleimet hibáztatom, mert sok olyan fogam van, ami fél évvel ezelőtt még menthető lett volna, ma pedig már húzni kell és százezrekért pótoltatni... Legszívesebben én is protézist csináltatnék, két fogpótlás árából meg is lenne.. :D Nevetséges. Én is naponta 3x mosom drága fogkrémmel, szájvizet használok, de már tükörbe sem tudok nézni emiatt.
2016. jan. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%

25 vagyok, egész életemben gondjaim voltak a fogammal. Szerencsére eddig semmi súlyos, de most két rágófogam is szétment -- gyakorlatilag belülről szétmállottak, miközben fokozatosan lekopott a zománc az aljukról. Ezeken kívül két tömött fogam is van, azokból is kezd kikopni a tömés. A rendszeresebb fogmosás bizonyosan segített volna valamit, de az egyik jobboldali alsó rágófogam lényegében évek alatt belülről rohadt el, és egy evés alkalmával egy jókora darab tört le belőle. Ezen már a mosás sem segített volna.


Azóta időnként törnek le belőle darabok, már a fél rágófelület oda. Ebből húzás lesz, a szemközti fogat (aminek még legalább a rágófelülete megvan) pedig tömetni kell minimum. Eddig pénzhiány miatt nem fordultam orvoshoz, meg mert egyetemi elfoglaltságaim voltak, de már tarthatatlan a fogaim helyzete, muszáj lesz benéznem egy rendelőbe.

2016. jún. 1. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!