Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Refluxos vagyok, ezért is...

Refluxos vagyok, ezért is saveróziósak a fogaim. Megoldás?

Figyelt kérdés

Besárgultak eléggé a fogaim, érzékenyek. Mit lehet tenni ellene?


Tudom, természetes úton nem lehet, csak megállítani lehet, de biztos vgyok benne hogy van valami kevésbé természetes mód hogy újra fehérek legyenek a fogaim:


Direkt héj?


Tudnátok mondani lehetőségeket? Szeretném visszanyerni fogaim fehèrségét (még ha mű is)



2015. márc. 15. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Direkt héj a végső megoldás lehet, elsőként mindenképpen az életmód változtatással kell kezdeni.

Kerülendő dolgok: szénsavas italok, gyümölcslé, üdítők, koffein, bor, tea, étkezések közötti nassolás, rágózás (a reflux miatt: növeli a gyomorsav mennyiségét), dohányzás

Tanácsos: szívószál használata (hogy minél kevesebb ideig és kisebb felületen érintkezzen az ital a foggal), az étkezés és a fogmosás között legyen 20 perc (különösen savas étel/ital fogyasztásakor), napi legalább 2x fogmosás, fogselyem és szájvíz használata, puha sörtéjű fogkefe.

Fogkrémnek: a triklozán tartalmúak kerülése, sensodyne pronamel, lila elmex (ebből van szájvíz is!), colgate enamel - ezek nagy eséllyel segítenek visszaadni a zománc egészségét, illetve az érzékenységre a sensodyne rapid vagy a zöld elmex a legjobb. Időnként váltogathatod a fogkrémeket, hogy ne szokjon hozzá a baktérium flórád egyetlen fajtához.

2015. márc. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Muszáj valahogy a szájszagomat eltüntetnem, hogyan tegyem ha nem rágózhatók / tictacozhatok? :(
2015. márc. 15. 15:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Használj szájvizet. Reflux esetén egyébként a szag nem a szájból, hanem a gyomorból és a nyelőcsőből származik, tehát elsősorban a refluxot kell kezelni a szájszag ellen. A rágó egyes összetevői fokozzák a gyomorsav termelődését és a záróizmok működését is rontják.

Én annyira nem értek a refluxhoz, érdemes lenne háziorvostól vagy belgyógyásztól megkérdezni a kezelési lehetőségeket. Ez a cikk is hasznos lehet (ezen az oldalon szakorvosoktól is kérdezhetsz): [link]

2015. márc. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!