Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvos injekció előtt le...

A fogorvos injekció előtt le szokta zsibbasztani az inyt, hogy ne fájjon a szúrás?

Figyelt kérdés
2015. márc. 30. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. Ugyanis az injekcióban van a lidocain...
2015. márc. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
én már hallottam olyat, hogy ecsetelővel lezsibbasztják , hogy még az igazi érzéstelenítő beadása se fájjon.
2015. márc. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fáj annyira, csak egy pillanat és inkább kellemetlen, intsem fájdalmas. Érezted volna milyen volt 50 évvel ezelőtt, vastag tűvel, és a fájdalomcsillapító is csak 5-10 perc után hatott igazán.
2015. márc. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Magándokinál lehet kérni, de sokat nem használ igazából. Nekem csalódás volt.
2015. márc. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lidocaine spray-vel érzéstelenítik a fájdalomcsillapító injekció előtt az ínyt! (spray és 2-3 perc után az injekció majd 10-15 perc és beavatkozás .. )


Természetesen tb alapon ilyen NINCS! ;D

2015. márc. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Általában nem, de nem is kell. Annyira azért nem durva egy szuri.

De létezik olyan zselé vagy krém, amivel bekenik és akkor kicsit zsibbad már a szuri előtt is. Ezt általában gyerek fogászaton használják. Van málnás, meg mindenféle, hogy finom is legyen :D

Nekem mondjuk a szuri a legkisebb bajom a fogászaton. Annál sokkal durvább dolgok vannak ott :D

2015. márc. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Orvos függő, az én dokim befújja injekció előtt, így valamivel jobb,de sokat nem használ.
2015. márc. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az enyém valami gyümölcsös izű zselét szokott odakenni,egy pöttyöt ,ha több injekciót ad.


De egyébként ha normális az orvos én meg sem érzem,zselé nélkül sem. Szájpadlásba kellemetlen.De bőven kibírható,ne aggódj :)

2015. márc. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik, akihez most járok, az csak szúr, de voltam olyan dokinál aki lidocainnal befújta, illetve egyszer egy eperízű zsibbasztó zselévelkente be az ínyem szúrás előtt. Viszont ezek csak ínybeadás esetén érnek valamit, ha máshová kell szűrni, pl hátsó fogaknál, ott nem sokat ér.
2015. márc. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az se mindegy hogyan adja be az orvos, Ő tuja nagyon jól hol kevésbé érzékeny a lágy rész és oda adja előszőr és utána már nem annyira sz*r a többi szúrás. Én jobban félek a gyökér kezeléstől ott már kínoztak meg úgy, hogy olyan vizes volt a kezem mintha akkor húztam volna ki a vödör vízből annyira fájt...
2015. ápr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!