Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek annyira fájdalmas...

Mit tegyek annyira fájdalmas a fogorvosi kezelés nem bírok elmenni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen 1 év kell, hogy el tudjak menni fogorvoshoz annyira kegyetlenül fáj mikor fúrja. Nem bírom rávenni magam. Évente 1-2 fogamat megcsinálja de többet nem bírok, majd beledöglök úgy fáj mikor dolgozik rajta. Az érzéstelenítő csak minimálisan hat pedig kettőt ad, ráadásul túlérzékeny vagyok rá és még borzalmasabbul fáj az arcom tőle egész nap és jegelnem kell, hogy tudjak egyáltalán létezni. 20 éves Férfi vagyok. Létezik valahogy fájdalom mentes beavatkozás?

2015. ápr. 3. 00:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Menj másik fogorvoshoz. Egy fogtömést teljesen kell tudni érzésteleníteni. Vagy az ország legszarabb fogorvosához jársz, vagy beképzeled magadnak, hogy fáj.
2015. ápr. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
8%

Ne haragudj, nem rosszból írom, de akinek évente kell tömni vmelyik fogát, te esetedben többet is, ott 100%, hogy a szájhigiénia elhanyagolása van a háttérben. Akkor is, ha megmosod napi 2x a fogad. Úgyhogy első körben rendesen kéne ápolni a fogaidat. 20 évesen nem szabadna ilyen problémád legyen, hogy évente 1-2 fog... Szóval ez így nem. Fájdalommentes beavatkozás az, ha nincs beavatkozás. Azonkívül bármiben fogadni merek, hogy nálad inkább pszichikai fájdalomról van szó, előre tudod, hogy félned kell, mert jön a fúró és előre bebeszéled magadnak, hogy úgy sem hat az érzéstelenítő, neked kettő kell, de amúgy az sem elég. Ezzel végül is nincs baj, mert a legtöbb ember ilyen, csak gondoltam megírom, hogy nem is az van a háttérben, amit te gondolsz. Legközelebb mész fogorvoshoz faggasd ki a helyes szájápolási szokásokról, mutassa meg hogyan kell használni a fogselymet, egyáltalán a fogkefét. Mert nem, nem tudod, az emberek 90%a nem tudja.

Egy fogorvostan hallgató.

2015. ápr. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen igazad van némi elhanyagolás is van. Úgy értve az évente dolgot, hogy eddig 2 év volt. Szóval 2014 ben csinálta meg 1 fogamat idén kettőre jutott erőm. Közel sincs bebeszélés 13 éves koromban lazán érzéstelenítő nélkül megfurkálta majd betömbe lazán kibírtam, de tavaly letört egy jó nagy darab a fogamból mert nagyon szét volt menve, oda kellett érzéstelenítő 1 után mindent éreztem 2 után kibítam de úgy szorítottam a karfát, hogy majd szarrá törtem annyira fájt, az orvos is érzezte megugrottam mindig mikor mélyre ment. Idén is volt egy nagyobb lyuk ott is kettő kelett a 2. nál ott is kibírtam élve de mocskosul fájt, és persze itt is délutánra azt hittem leszakad az arcom annyira borzalmasan fájt, de nem a fog annak semmi baja nem volt az arcbőröm attól a rohadt érzéstelenítőtől. Erre annyit mondott a fogorvos, hogy ja az természetes nekem is napokig fáj...
2015. ápr. 6. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!