Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabalyzo, alsó 1. fog...

Fogszabalyzo, alsó 1. fog kihúzásával? Hasonló tapasztalatok?

Figyelt kérdés
29 eves vagyok, raszántam magam, mert a fogsorom nagyon kusza. A doktornő szerint felülről nem kell fogat húzni, hanem minden fog oldalából negyed mm-et lereszel, ami nem változtat a fog épségén, ettől még teljesen egészséges marad. Alul viszont pont elől, közepén az 1. Fig annyira becsúszott a szajuregbe, hogy alig látszik. Arra azt mondta, azt húzzuk ki, és bár páratlan lesz elől, nem fog ez látszani. Teljes kezelésre max 2,5 evet mondott. Zafir kristályos beépített fogszabi lesz, ívenként 150.000. Bp-en lakom. Nektek volt hasonló helyzet? Tapasztalatok érdekelnek!

2015. máj. 17. 07:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nekem is csak 1et húztak lent és egyáltalán nem látszik :)
2015. máj. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hű ez megnyugtató, koszi, hogy megírtad :-)
2015. máj. 17. 13:29
 3/20 Rayna ***** válasza:

Szia!


Én szeptember elején kezdtem el fogszabályzót hordani. Akkor még csak fölülre kaptam, mert annyira befelé álltak ott a fogaim, hogy alulra nem fért volna oda a készülék (mély harapásom van). Alulra decemberben kaptam, 1 hónapig úgy volt rajta, hogy az az egy fogam elől ki volt hagyva, amit utána januárban kihúztak. Nem fájt, hamar meggyógyult, csak nyilván furcsa volt, hogy ott volt egy fognyi lyuk legelöl, de hamar hozzászoktam igazából. A lyuk idővel egyre kisebb lett, és mostanra mondhatom azt, hogy teljesen eltűnt (de már 1-2 hónapja se volt feltűnő). Szóval hamar beálltak a helyére a mellette levő fogak. Most már szinte teljesen egyenesen állnak a fogaim végre alul is (ott nagyon kusza volt nálam is a helyzet), és nem feltűnő, hogy csak 3 metszőfog van ott. Összességében tehát nem bántam meg, és örülök, hogy belevágtam ebbe. (:


Amúgy mielőtt belevágtam, én is kerestem "ösztönzést", ezt a blogot találtam, ez a lány minden hónapban leírta élményeit (angolul) meg képeket is csinált mindig, hogy épp hogy áll (neki is elől húztak 1 fogat), hátha érdekel:

[link]

2015. máj. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hu koszi, ez nagyon hasznos volt utolsó!! Neked is ilyen gyorsan szűkült a rés a 2 fogad kozott, mint a lánynak? Neki mar 1 hónap utan is látványos!!
2015. máj. 27. 12:42
 5/20 A kérdező kommentje:
Es egyebkent elrendeződik alul ugy, hogy szimmetrikus legyen, nem pedig 1 fog lesz alul közepén???
2015. máj. 27. 12:55
 6/20 Rayna ***** válasza:

Igen, nekem is elég látványosan gyorsan tűnt el a lyuk. :)


1 fog alul középen, ami szimmetrikusnak számít most. Gondolj bele: ott már csak 3 metszőfog van, csak így lehet esztitékailag jól elrendezni őket, ha az egyik bejön középre. Az még hülyébben nézne ki, ha egyik oldalon 2 metszőfog lenne, míg másikon 1 metsző és egy szemfog (+ utána az egész hátrébb nézve is el lenne csúszva). Szerintem.

2015. máj. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Hülye kérés..... De nincs kedved felrakni egy fotót a fogsorodról, hogy most hogy néz ki?? Nagyon halas lennék!!:-) ha meglesz a felragasztás, én is rakok majd fel képet :-)
2015. máj. 30. 21:02
 8/20 Rayna ***** válasza:

Tessék, csináltam ilyen összehasonlítós képet. (:

[link]

2015. jún. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hat ez nagyon szuper, koszonom szépen!!! Nagyon rendes tőled, hogy megmutattad! Jo lett, es milyen rovid ido alatt!!!
2015. jún. 6. 07:23
 10/20 Rayna ***** válasza:

Szívesen! ( :

Igen, valóban hamar egyenesbe jöttek, aminek nagyon örülök. Már csak kisebb állítgatások vannak hátra amúgy, a fogorvosom szerint ősszel már le is jöhet a készülék. Pedig eredetileg másfél évet becsült az egésznek, de úgy tűnik 1 év is elegendő lesz, hogy a helyükre menjenek a fogak gyökerestül. Gondolom ez azért emberfüggő, milyen hamar állnak be.

2015. jún. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!