Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon félek a fogorvostól....

Nagyon félek a fogorvostól. Nagyon rossz fogaim vannak mit csináljak?

Figyelt kérdés

van egy nagy fekete (elhalt)

4-kicsit a teteje fekete

2 db szuvas

1 db lyukas


az elhalt elkezdet fájni (nem is fájni ha nem viszketni vagy nagyon nagyon kicsi fájdalmat érzek) mi történik most? Melyik a legg erősebb érzéstelenítő spray?

12/f



2015. jún. 11. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Menj el dokihoz, mert csak rosszabb lesz. Fogatlan akarsz lenni?


Egyébként nekem a doktor bácsi azt mondta, hogy a szuvas és a lyukas ugyanaz.

2015. jún. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

akkor biztos jó szájszagod lehet (Y)

am.szerintem ne félj inkább bírj ki félórát fogorvosnál mintsem hogy fogatlan legyél 16 éves korodra

2015. jún. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hidd el teljesen fölösleges a fogorvosi kezeléstől félned. Manapság már olyan hatékony érzéstelenítőket alkalmaznak, hogy egyáltalán nem érzel semmit. Esetleg ha SZTK-s rendelésre mégy, a szurit egy picit. De mindez eltörpül amellett a fájdalom mellett, ahogy egy fog bír fájni. Márpedig amiket te leírtál, ha elhanyagolod a fogaidat, egyrészt pokoli fájdalomban lesz részed, másrészt már fiatal korodban elveszted az összes fogad. Úgy, hogy bátorság, és mihamarabb menj fogorvoshoz, nincs mitől félned.
2015. jún. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akinek aktuális: menjen el az SZTK fogorvosi váróba és ücsörögjön ott, figyelje a többi pácienst. Szerintem lesznek a várakozók között olyanok, akiknek nagyobb a fájdalma még kezelés előtt, mint azoké, akik kifelé jönnek a fogorvostól. Tehát bemenni jobb, mint kint maradni.

Esetleg meg lehet kérni az orvost, hogy először a legkisebb beavatkozást igénylő foggal kezdje, hogy ráérezz, hogy nem fájdalmas.

2018. nov. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most így 2 év után azt tudom mondani hogy mindenki kerülje el az SZTk-k nagy részét.


Én csak egy megbizható magánfogorvost ajánlok. Többet költünk pszihológusra mint fogorvosra.

2018. nov. 12. 02:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!