Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » El merjek menni körzetis...

El merjek menni körzetis fogorvoshoz még egyszer?

Figyelt kérdés

Nézegettem a fogaimat és sajnos van több rossz is, kettőn van egy nagyobb tűszúrásnyi lyuk, ezen kívül négy rágófog tetején összevissza barnás-feketés elszíneződés, gondolom ezt is betömné. Félek elmenni a körzeti fogorvoshoz, mert ugyan már másik fogorvos van, mint 3 éve, de akinél 3 éve voltam az érzéstelenítő nélkül betömött kettőt, úgy hogy az egyiket nem is ott, ahol eredetileg akarta (mikor megnézte azt mondta az oldalán lyukas, a lyuk azóta is ott van, ehelyett a rágófelületét tömte be). Rá pár hónapra a fogam érzékeny lett a hidegre, melegre, nem is mertem hozzá visszamenni, főleg hogy érzéstelenítő nélkül tömte a fogamat, pedig kértem, hogy érzéstelenítse. A jelenlegi fogorvosnál anyukám volt már, azt mondta, hogy jó mély lyukat fúrt. Nem sok jó tapasztalatom van a körzeti fogorvosoknál, még kiskoromban is akihez jártunk betömött egy fogamat és rá pár hétre kiesett a tömés.

Gondolkoztam azon is, hogy elmegyek magánorvoshoz, de az több tízezer forint lenne, amit egyetem mellett nem engedhetek meg, mert így is sok a kiadás.

Szerintetek inkább várjak még másfél évet mire elvégzem a sulit és dolgozok, akkor menjek el magándokihoz rendbe tenni a fogaimat vagy addigra csak rosszabbodna a helyzet és menjek inkább most a körzetihez? Sajnos nagyon rossz fogakat örökölte, apukám 51 éves és kb. 4 saját foga van csak :(


2015. júl. 16. 20:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp menj el megnézetni, hogy lyukas, vagy esetleg csak fogkő? Érdeklődj a környezetedben, hogy melyik fogorvos jó? Általában nem egy orvos rendel egy körzeti rendelőben. Az hogy milyen mély lyukat fúr a doki, sajnos nem az ő hibája, hanem a rossz fog miatt van. Sokszor felülről még alig látszik valami, és belül már rothadt a fog. Érzéstelenítés felületi töméshez nem kell.
2015. júl. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm! Én is úgy gondoltam, hogy elmegyek, mert egyre rosszabb. Mikor legutóbb néztem még csak a két tűszúrásnyi lyuk volt, most meg már a másik négynek is rossz a felülete, nem hiszem, hogy fogkő lenne sajnos.

Azért félek az érzéstelenítő nélküli töméstől, mert mi van ha esetleg olyan mély lyuk kell, hogy eléri az ideget? Vagy ez nem fordulhat elő?

A körzeti fogorvosok már a hátsó fogaknál is fehér tömést használnak? Mikor legutóbb tömettem, az előző fogorvos amalgámmal tömte mindét fogamat, azóta is az van benne. Ha igen, a fehér tömés nem esik ki gyorsabban?

2015. júl. 16. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!