Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kettetort a fogam, es mar...

Kettetort a fogam, es mar amugy is teljesen szet volt cseszve, vajon fogorvos tud vele valamit kezdeni?

Figyelt kérdés
Ma reggelizesnel kettetort a fogam,a szajpadlas feloli resze mozog is :( Egyebkent is egy rossz allapotu fogrol beszelunk,a kulso resze le van torve,az inyemig. Gondolom a fogorvos nem fog nekiallni vele barmit is csinalni,valaki tudna esetleg segiteni,hogy mit varjak? Szajsebeszeten altatnak ha kerem? Mar most rosszul vagyok,es reggelre van fogorvoshoz idopontom. Aludni sem merek,mert felek,hogy ha ugy zarom ossze a fogaim,akkor letorom belole a darabot,az innyemmel egyutt,es elverzek :D totalisan paranoias lettem :(
2015. júl. 28. 00:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a törés megáll az íny fölött, akkor meg lehet menteni elvileg, de ha az íny alatt törik ketté akkor tudtommal ennyi volt.
2015. júl. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Altatni :D szerencsére nem a lábad tört.

Majd a doki megnézi, ha lehet megmenti, ha nem pótolja másként. Nó para.

2015. júl. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hat ez mar egyebkent is menthetetlen fog,mar reges regen kikellett volna huzatnom,csak hat azert ha nem muszaj,inkabb nem...pont ezert is tortenhetett ez,ami. Rettenetesen felek,hogy mi lesz. A fogam mar igy is ket darabban van,a tores miatt,ezt kitudna egyaltalan huzni? Egesznap probalok utanaolvasgatni a dolgoknak,de semmi celravezetot nem talaltam :(
2015. júl. 28. 00:17
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó fogorvos simán kiszedi a fogdarabokat. Nekem is tört már ketté olyan fog ami gyökérkezelt, és tömött volt. Teljesen letört csak a gyökér maradt benne, és egy pici hegyes rész az ínyen kívül. Mégis tökéletesen kivette az összes maradék fogdarabokat. Altatni ezzel nem fognak. Kapsz érzéstelenítést.
2015. júl. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Huu,utolso valaszolo vegre valaki,akivel valami hasonlo tortent :) nekem is vannak "darabok",csak en gondoltam,mivel ossze-vissza allnak,nem tudna rendesen megfogni,es csak szetdordelne az egeszet. Nagyon faj? Marmint kinek mi...van harom tetovalasom,pc az orromba,de ettol valahogy annyira nagyon felek :)
2015. júl. 28. 00:30
 6/10 anonim ***** válasza:

ma 00:27 vagyok.

Én rettegek a fogorvosoktól, sőt betegesen félek tőlük. de ha menni kell akkor menni kell. Szerencsére olyan jó fogorvosom van akinél az érzéstelenítő beadását sem éreztem mert azt is lefagyasztotta, hogy ne fájjon. Semmit nem éreztem.

Hamarosan megyek fogászatra (implantátumok beültetése a csontba) most is rettegek, de most azzal erősítem magam, hogy az 1 hónapja készült tetkóm baromira fájt, és annyira nem fog fájni a fogászati kezelés. Ami a lényeg, hogy nem fog 3 órás lenni...Szóval ne aggódj. Ki tudják szedni, és nem fáj. De ne várd meg míg begyulladt és fáj, mert akkor már érezni fogod

2015. júl. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1., miért kellett ennyit várni?

2., vártál valami csodát, esetleg szereted ha a szádban rothad vagy imádod kínozni magad?

3., Az a fogad kuka, készülj fel, hogy kihúzzák!

4., Sztk-ra NINCS ALTATÁS!! xDD

5., Magán fogászatokon altatás 1 óra 50.000 forint + a húzás ára, ami egészen felmehet 40-55.000-ig, attól függően melyik fogadról beszélünk és konkrétan mi a helyzet, tehát ez ha extra kényelmesen szeretnéd megoldani 100.000 forint nem lesz elég!! Ez 100%

6., Legyen szép napod!

2015. júl. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt olvastam,hogy ha felso fogat huznak,a szajpadlasba is adnak injekciot...Az mennyire faj\kellemetlen?
2015. júl. 28. 09:34
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

" ., Magán fogászatokon altatás 1 óra 50.000 forint + a húzás ára, ami egészen felmehet 40-55.000-ig, attól függően melyik fogadról beszélünk és konkrétan mi a helyzet, tehát ez ha extra kényelmesen szeretnéd megoldani 100.000 forint nem lesz elég!! Ez 100% "


Ekkora baromságot hol olvastál??


Én maszek orvoshoz járok. Szerintem az ország legjobb fogorvosa. Nekem konkrétan egy másik fogorvos által beletört gyökeret műtött ki úgy, hogy előtte panoráma felvételt is készített a fogról, és azzal együtt a majdnem 2 órás műtét 30 ezer forintba került.


Altatás meg bár az én orvosom nem alkalmazza, de utána jártam és a legdrágább helyen is 25 ezer forint maximum. Ne írj hülyeséget ha nem tudod a teljes árakat..


Kedves kérdező. Nem tudom, hogy kaptam, e szájpadlába injekciót mert magát az injekció beadását sem éreztem soha. Így a válasz, hogy fáj-e : Nem. Egy jó fogorvosnál ha nincs gyulladásban a fog nem szabad fájnia.

2015. júl. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Irorszagban elek,igy az osszegek joval magasabbak itt,altatassal lenne 400 euro kb,ezert is dontottem igy,hogy akkor inkabb megprobalom tulelni a torturat :) csak felek,hogy nem fog siman menni,mint mondtam,sajnos teljesen tonkrement a fogam. de egy par ora es kiderul,de mar ket napja enni sem ettem :(
2015. júl. 28. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!