Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Olyan görbék a fogaim! Mit...

Olyan görbék a fogaim! Mit csináljak vele? Fogszabályzó lehetséges? Meddig?

Figyelt kérdés

olyan görbék a fogaim.Össze-vissza állnak.a szemfogam előre nőtt,tisztán egy agyar,akkor az alsó metszőfogam ránőt a két szomszéd metszőfogára,és nem fér be közé,mind2 széle kinn van.Mit csináljak,h helyre hozzam,miket csinálnak vele?Kihuzzák,vagy fogszabályzó?Meddig,milyen?Ha igen,akkor semmikép se állandó.Olyan amit ki tudok venni ha kell.Meddig kéne hordani.(Pénz nem számít)Irjatok!!!Nagyon fontos,majd megőrülök,egy mosolyt se tudok adni senkinek.:(

Itt vannak fényképek róla:

[link]

[link]


2010. márc. 11. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Állandó fogszabályzó kb 2 évig, aztán utána kivehető még 1 ideig. Kihúzni nem fogják.
2010. márc. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem olyan vészes. Állandó fogszabályzóval az alsókat tuti helyre lehet hozni akár fél év alatt is (nekem még kicsit durvábban is állt, és nekem is annyi volt, de csak a fölsőkkel együtt vették le), a durvább a felső fogsorod lesz. Hogy úgy dönt megpróbálja-e megmenteni a 3-as fogadat vagy inkább kihúzza ez majd szerintem sokmindentől függ. Ő egyrészt nyilván jobban ért hozzá, másrészt majd egy röntgen megmutatja hogy is áll pontosan, menthető-e. Ha ki kell húzni, akkor a felső fogsorodat össze fogja olyan szinten húzni a szabályzóval, hogy utána legkevésbé se látszódjon, hogy onnan hiányzik egy fog. (Nekem kettőt húzott, és fogorvoson kívül senkinek nem tűnik fel, hogy a 4-esek hiányoznak felülről! :)

Szerintem amúgy akár húzni kell, akár nem az állandóval jársz jól, akár esztétikus, akár belső, akár sima fém, de akkor is. Akár kihúzzák azt az egy fogadat, akár nem, ellenőrzéseken, amikor állítanak a fogszabályzón, az pár napig hihetetlenül kellemetlen lesz, és ezt nagyon sokan a kivehetővel megoldják úgy, hogy fogják és kipattintják, majd lesz ami lesz! :S Tudom könnyű azt mondani, hogy nem fogod, de hidd el hogy így van, ez nem feltétlenül az ember hibája, csak egyfajta "ösztön", hogy a fájdalom ellen tenni kell.

Egyszerű éjszakait sem szívesen adnak 14 év felett már... Szóval 1,5-2 év az állandó, plusz 2-3 éjszakai. Nekem éve vették le, de még mindig használom hetente egyszer, mert úgy érzem kell ahhoz hogy szép maradjon.

2010. márc. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem ennél sokkal durvább volt a felső fogsorom, konkrétan a szemfogam a mögötte lévő fog fölé nőtt, a helye meg üresen állt. Másfél év állandó fogszabályzással tökéletesen rendbe hozták. Éjszakai fogszabályzóval viszont nem lehet ekkora korrekciót csinálni. Amúgy egyáltalán nem vészes az állandó fogszabályzó, még akár szexepilnek is felfogható.
2010. márc. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kösz a bíztató válaszokat
2010. márc. 12. 17:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Én szerettem a fogszabályzómat (fémszínű volt, mindig más színű gumikkal, lehetőleg minél feltűnőbb). 22 évesen tették fel.Akkoriban kórházi gyakorlaton voltunk, páran beszóltak miatta, de tudtam, hogy csak irigység, mert nekem legalább szép fogsorom lesz. Már rég dolgoztam amikor levették most nyáron (2 év után). Van éjszakaim is, amit nem hordok, mert mindig találtam kifogást, hogy miért ne tegyem be, és most már nem tudom. A fogaim belső felszínén van egy rögzítés, ami helyén tartja a fogaimat ameddig nem rögzülnek teljesen (ez még pár év).
2010. márc. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
am most ősszel rászántam magam,és feltettem a fogszabályzót,és most télére egész szépen egyenesedik...kb fél év és szerintem egyenes lesz :)
2011. jan. 12. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!