Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségtelen, ha csak naponta...

Egészségtelen, ha csak naponta 3x eszem?

Figyelt kérdés

Reggeli(kávé+jogjurt+kifli+sajt), ebéd(karfiolleves, 2 szelet rántott karfiol+főtt krumpli+uborkasali), vacsora(fűszeres csirke+ főtt krumpli)

Egyébként hetente többször eszem gyümölcsöt is és szinte minden nap iszom gyümölcslevet is.



2013. jún. 2. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
6%

Nem.


De te reggelire nem eszel, a kifli, sajt, joghurt nem étel, viszont kifejezetten károsak - fura hogy érdekel hogy a napi 3 étkezés egészségtelen-e, közben direkt mérgező 'élelmiszereket' reggelizel.


És később is panírt, krumplit eszel. Na ez sajnos egészségtelen. A gyümölcslé tele van cukorral, egészséges nem lesz tőle az ember. Sokkal több zöldséget kellene ennünk mint gyümölcsöt, a gyümölcs inkább afféle finomság, csemege, kiegészítés. Na de ha a kefires kiflit egészíti ki, az már régen rossz :(

2013. jún. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de még sose hallottam senkitől azt, hogy a (barna) kifli, a sajt, a joghurt, vagy, hogy a krumpli egészségtelen lenne... Ugye ezt te sem gondolod komolyan?!

A gyümölcslé, pedig 100%-os, nincs benne hozzáadott cukor.

Ha nem ehetek, gyümölcsöt, mert az csak nasi, kenyérféléket, zöldséget(ugyanis a krumpli is az), és tejtermékeket sem, akkor mégis mit egyek?! Talán át kéne térnem a napfény evésre?

Egyébként csak azért tettem fel ezt a kérdést, mert mindenhol azt hallani, hogy a napi ötszőri étkezés az egészséges.

A te nézeted viszont nekem egy kicsit erőltetett és nem kicsit radikális.

2013. jún. 3. 14:35
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Az én nézetem erőltetett?


Én eszem olyan növényt, amit csak néhány évezrede fogyasztanak az emberek, minél többet fogyasztják annál nagyobb arányban jelentkezik az elhízás, cukorbetegség, szív-érrendszeri betegség a népesség körében..


Én iszom egy másik emlős tőgyváladékát?


Neeem, nem én vagyok itt szélsőséges, ne haragudj..


Nem tudok mit kezdeni azzal, hogy a tévében butaságokat hallasz.. Több szakcikket kell olvasni, kevesebb proli reklámot nézni. És ha eddig senki nem beszélt neked a gabonák/tejtermékek káros hatásairól, akkor lehet más társaság után kéne nézni. Vagy marad az önművelődés (olvasás).


A gyümölcslé csak egy baráti tanács volt, mivel ha belegondolsz 2-4 dl lé általában elég sok gyümölcsnek felel meg. Oké, hogy te legurítod könnyedén, de természetes formájában az egy étkezéssel is felérő gyümölcsmennyiség lenne. Így pillanatok alatt elfogyasztasz nagy mennyiségű cukrot. Szimplán nem ajánlott, csak valamiért mindenhol a narancsbőr és az elhízás miatt sírnak, gondoltam segítek neked.


Edd a gabonát, legalább olcsó.. nem tudom miért sikerült elhinni hogy jó is, amikor az ember hús és zöldségevő állat, de nem érthetek én se mindent/mindenkit.

2013. jún. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

TaplalkozasHarcmuves: nem kell a kérdezőt leoltani, csak egy egyszerű kérdést tett fel.

Minden ember más és más dolgokat tud/szeret enni. Én például a karfiolt vagy a káposztát nem tudom megemészteni rendesen, puffadok tőle és kiütéses leszek, de az egész család szereti, de nem kezdem el kioktatni őket, hogy az mennyire rossz.

Az emberek eltérően működnek.

2013. jún. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
nem oltogattam.. legalábbis biztosan nem akartam.
2013. jún. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!