Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vajon mit mutathat a panoráma...

Vajon mit mutathat a panoráma röntgenem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma voltam panoráma röntgenen. Elviszem majd fogorvoshoz is, de elég kíváncsi vagyok. Ha van itt olyan, aki ért ehhez, meg tudná mondani, hogy az a fogam, ami teljesen fehér, miért az, illetve a gyökér is miért az?Látható gyulladás valahol?

Előre is köszönöm.


Link:

[link]



2015. dec. 4. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Tömött,gyökérkezelt az a fogad,tisztán lászik a röntgen képen mely fogaid vannak tömve.A gyulladáshoz nem értek, de a bölcsesség fogaid cefetül állnak!
2015. dec. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A fehérnek látszó fog azt jelzi, hogy tömött. Látszik, hogy van, aminek csak felszíni tömése van, de van amit gyökér kezeltek és úgy tömtek.

Én gyulladást nem látok, az feketébb foltként kéne látni. Legalábbis nekem a ciszta és a körülötte lévő gyulladás sötét foltként mutatkozott meg.

A bölcsességfogaid viszont tényleg aggasztóak. A doki vagy azt fogja mondani, hogy szájsebészet, és ki kell műteni, mert ha megindulnak, összenyomhatják az alsó fogaidat, és össze vissza fognak állni. Vagy ha nem indult meg eddig, akkor lehet nem fog hozzányúlni, amíg nincs szükség rá. Bár ez inkább korfüggő verzió. Nem tudom hány éves vagy.

2015. dec. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát akkor a fogorvos lehet elcseszett valamit, mert az a nagyon "fehér" fogamat csak tömte, de nem volt konkrét gyökérkezelés, nem mondta, nem is fájt a tömés. Szokott amúgy néha fájni, főleg, ha ráharapok.

A bölcsességfogak jó ideje így állnak, szerintem csak akkor húzatom ki, ha muszáj lesz.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat.:))

2015. dec. 4. 19:59
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Impaktált bölcsességfogak alul: sürgősen el kell távolítani őket, már tasak is látszik. Ez is okozhat ráharapásra fájdalmat.

2. Fogak közötti szuvasodás több helyen is tasakkal.

3. A gyökérkezelt fog jónak tűnik, bár a mellette lévő hetes foggal már lehetnek problémák. Nem csak szuvas (a gy.kezeltre néző oldala), de tasak is van, ráadásul a bölcsességfog is nyomja.

Szóval vannak problémák, de nem megoldhatatlan a helyzet. A fogselymezés a továbbiakban ne maradjon el!

2015. dec. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Te ezeket a tasakokat hol látod?
2015. dec. 5. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!