Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkületem van. Mi a...

Fitymaszűkületem van. Mi a Helyes megoldás? Részletek lent

Figyelt kérdés
13 éves fiú vagyok, és egyik este olvasgattam a neten a fitymaszűkületről. Kiderítettem, hogy nekem is az van. Nem elég, hogy ez magában is elég ciki, még a péniszem mérete is az, szóval nemhogy dokinak, még anyának se mertem elmondani (nemtom olyan szégyellős vagyok :S). pénisz állva 10 cm....segítsetek PLS.
2010. máj. 30. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:

"Ez merev állapotban nem engedi az egyébkent kellő tágasságú fitymát hátracsúszni. Ilyenkor a pénisz alsó felén egy kis feszülő húr látható"


ha a pénisz alsó felén van egy kis húr, akkor fitymaszűkületem van? ne csesszetek ki velem.

2010. máj. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pedig az orvos a legjobb megoldás. Ne izgulj, meglátod csak addig tart az izgalom, amíg ott meg nem szólalsz. Náluk az teljesen mindennapos, és nagyon segítőkészek.
2010. máj. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

és ha nem megyek el orvoshoz, akkor mi lehet a következménye??

mert nagyon nemakarom műttetni szegényt:$

2010. máj. 30. 16:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Hali!


Miből gondolod, hogy fitymaszűkületed van? Petyhüdten és mereven hogyan viselkedik a fitymád? Hátrahúzhatóság??



A péniszméreted ebben a korban megfelelő. (Nem értem, miért aggódik ekkor mindenki, hogy még csak ennyi,... nem volt a suliban felvilágosítás, vagy mi? :-S)

A másik, hogy úgy érzed... "ciki".

_ Miért érzed ezt cikinek?

_ Miért érzed azt, hogy anyudnak/apudnak szólni ciki arról, hogy problémád van? Felnőttkorodban szted ők fogják majd nézegetni? Vagy majd a jövendőbeli barátnőd? :-)


A szüleidnek az a célja, és egyben érdeke is, hogy egészséges felnőtt fiatal légy mind egészségileg, mind mentálisan. Ha velük jó kapcsolatot ápolsz, szeretitek egymást, és gyerekkorodban is láttak már meztelenül, sőt, a kukidat is ők tisztították helyetted, akkor miért gondolod azt, róluk, amit?


Tedd fel magadnak a kérdést... Mi le7 a legrosszabb? Mi történ7, ha megmondod nekik, mi a bajod?

_ Netán meggyógyulsz?? :-)

_ Elvisznek urológushoz?? :-)



Szoktál vkivel bizalmasan beszélgetni a kényes jellegű problémáidról? (Az ugyanis fontos lenne... mégse maradj magadra a problémáiddal...)



Üdv: EE

2010. máj. 31. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Figyi, ne félj, ha műteni kell, csak a TELJES KÖRÜLMETÉLÉST KERÜLD EL, mert az tényleg nagyon gáz, én is átestem rajta és nagyon ronda lett meg kb használhatatlan is, erre sajnos mindenkinek van sansza, akinek lecsonkolják az egészet :(

De lehet krémmel tágítani (a krémért el kell menned a dokihoz!) fürdés után finoman sokáig...


Ha nem vezet eredményre, akkor kellhet műteni, de egy bemetszés, meg fékátvágás nem durvák, apró kis bevágás, napok alatt beheged, nem vészes.

Ha nagyon rászűkül, akkor elképzelhető, hogy komolyabb beavatkozás kellhet, mondjuk Z-plasztika, esetleg részleges metélés.


A circumcisio-n kívül nincs mitől félned, vágj bele, muszáj a szüleiddel konzultálnod, ezt nem úszod meg, ha doki kell. Persze eleinte a fürdés után próbálkozhatsz, ahhoz nem kell anyudéknak se szólni

2010. máj. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!