Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió szerű tünetek-mitől...

Depresszió szerű tünetek-mitől lehet? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Bő 10 éve, nagyjából 1.5 éven keresztül cuccoztam. Speed vagy ex, csak heti egy alkalom (diszkó, természetesen..).

Ha mégsem dizsi, akkor heti 1-2 alkalommal elszívtunk egy jointot-ez inkább csak eleinte, az első kb. fél évben volt jellemző. E bulis korszak előtt is ismertem a srácokat, néhányan a haverjaim voltak. Kíváncsi voltam a "varázslatos" világukra, de nem több. Egy, sőt, A komoly kapcsolatban éltem, nagyon szerelmes voltam, semmi már nem hiányzott abban a gyönyörű 4 évben. Aztán vége lett és elindult a narkós felejtés..

Nem volt nehéz leállnom, úgy éreztem, hogy ráuntam a dologra, kiégtem talán.

Haverjaim nyomták tovább, többek börtönbe is kerültek a szipkázással együtt járó "laza" életvitel miatt..


Én a leállás után befejeztem a sulit, próbáltam visszatérni a civil életbe. Sajnos nem teljesen sikerült, az elmúlt években azt érzem, hogy folyamatosan szűkül a tudatom, mintha butulnék, egyre türelmetlenebb vagyok, ritkán, de dühkitöréseim is vannak, egyre kevesebb emberrel van jó kapcsolatom, mert úgy érzem, én segítőkész vagyok, ők pedig tesznek rám, sőt, talán madárnak néznek.

Talán túlságosan magamra veszek mindent, talán túl komolyan veszem önmagam, sokat agyalok, nemtom..

Párkapcsolatban élek közel 9 éve, de hiányzik a szerelem, az igazi érzések, az egészet amolyan megszokásként élem meg..lehet, h csak nem tudom értékelni?

Állandó, tartós munkaviszonyom nincsen, bár legál dolgokból így is megélek, de ez, így 32 évesen nem pálya már, úgy érzem.

Változtatni nem vagyok képes, nem vagyok kitartó, mintha minden körbe-körbe járna, igen-nem, igen-nem.. Szóval nem jó így.

A szorongás tüneteit olykor kifejezetten észlelem magamon, máskor elvagyok, a dekoncentráltság gyakran fennáll.



2013. szept. 17. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, a depresszió szerű tünetek része lehet az olykor észlelhető szorongás érzése.


Most nem kötekedni akarok, de 10 éve drogoztál, 9 éve párkapcsolatban élsz. Eközben 4 évig boldog voltál valakivel, aminek vége lett és újra drogoztál.


Én beszorultam egy zsákutcába, mint egy alagútba, hogy a kezeim nem tudom felnyújtani, hogy megvakarjam a szemöldököm. Megszorultam, nincs se előre, se hátra. Egy életút vége, lehet, hogy az egész életemnek vége.


Te szerencsésebb vagy, kicsit érzel rosszat mintha. Persze ha le kell zárni egy fejezetet, azt nehéz. Leálltál, de most valami nem jó. A párod mit mond erre? Elmondtad neki? Azt írod változtatni nem vagy képes, közben meg leszoktál magadtól a cuccról? Ha szereted a párod, beszélj vele, ha nem, döntsd el, az már egy változtatás.

2013. szept. 18. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

2002-2003-ban ment a szivogatás, aztán 2004-ben kezdődött a mai is tartó kapcsolatom. Mindezek előtt volt az a 4 év..

Azóta pedig csak vagyok, de egyre kevésbé érzem jól magam a bőrömben.

2013. szept. 18. 08:10
 3/5 anonim válasza:
100%
szerintem találnod kéne egy hobbit amibe kiélheted magad ,amitöl ugy érzed hogy tényleg azvagy aki vagy, nekem pl:apróbb barkácsmunkák,és gitározás ettöl ugyérzem mintha több lennék. de ez függ attol is hogy mien érzést hiányolsz magadbol nekem pl jó érzés alkotni dolgokat, vannak akiknek meg egy kisállat jelent megnyugvást, de a lényeg talán ez segíthet a szorongáson (ha naprol napra egyre butábbnak érzed magad akkor lehet hogy mondjuk könyv olvasás is lehet hogy jótenne) ja igen és magyarországon sajnos ilyenek az emberek a többség inkább alárug a másiknak hogy ő tovább jusson vannak akik csak szimplán addig nembirnak vmit megcsinálni amég elnem felejtik vannak akik meg direkt húzzák az időt hogy hátha elfelejted a tartozásukat...
2013. szept. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kb.

Régebben, amikor oltós szöveget nyomattam, rendesen csíptek az emberek, azóta pedig, h nem cseszegetem őket, sőt, próbálok korrekt és alkalomadtán segítőkész lenni, tesznek rám.. Éééérdekes..

Van hobbim, motorozom, olvasok ezt-azt, sajna sokat netezem, edzeni is szoktam heti 2-3 alkalommal, de fejben valahogy nem találom magam..

2013. szept. 19. 20:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert kitagult a tudatod es nem tudod befogadni az atlag emberek beszukult birkagondolkodasat. Kicsit probalj meg erdekesebb emberek tarsasagaban lenni mint akikkel most vagy,ez segithet. Nem eleg azok utan,hogy olyan sokmindent ateltel a hetkoznapok vilaga... Szerintem ne is probalj meg "normalis" lenni mert unatkozni fogsz. Talalj ki valami extremebb sportot,elfoglaltsagot ami kiugraszt a hetkoznapi szarsagbol.
2013. dec. 18. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!