Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzták csütörtökön a bal...

Kihúzták csütörtökön a bal felső bölcsességfogam! Megröntgeneztek, a többi fogamra annyit mondott hogy vannak rések amiket bekéne tömni. Ma mégis elkezdett fajni a bal also bölcsességfogam. Miért?

Figyelt kérdés
24+5 hetes kismama vagyok. Kulfoldon élek. Csak a bal felso reszt rontgenezte meg. Azt mondta ez nem arthat a babamnak. Nagyon remelem hogy semmi baja! De most nem ertem, hogy hogy lehet hogy faj a bal also bolcsessegfogam? Egyszeruen nem ertem es kezdek ideges lenni .
2016. febr. 29. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:

A helye is fajhat.

Nem tudom a fogaknal van e ilyen, de akar lehet fantomfajdalom is.

2016. febr. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A bal felso amit kihuztak, az nem faj. A bal alsó faj, ahol ott a bölcsességfogam. Csak meglett nézve, miert nem vette eszre? Vagy bebeszelem?
2016. febr. 29. 23:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak a húzás miatt van és egy hét múlva megszűnik. Nekem eddig minden doki azt mondta, hogy az ilyen kihat a mellette vagy felette lévőre, sőt, gyakran a régebben kezelt fogakra is. 3 hete kihúzták a bal alsó 6-ost, előtte napokban, amikor elkezdett fájni, a közvetlenül felette levőben is kínzó fájdalom volt, holott az teljesen egészséges, meg is nézte a doki. Foghúzás után viszont 3 napig semmi fájdalmat nem éreztem, utána jött csak idönként a két mellette és a felette levőben. De másfél hét után megszűnt, utána visszamentem ellenőrzésre, az orvos is elmondta, hogy egy fog kezelése után az ilyen teljesen átlagos. Ráadásul én drága magándokihoz járok, aki alaposabban megcsinálja.


Szóval szerintem nálad is ez van most, de ha nagyon aggódsz, nyugodtan menj vissza megnézetni.

2016. febr. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most egy kicsit megnyugtattal, mert ugy ahogy megneztem, es se lyukat nem lattam se torest rajta, mert a bal felsobol letort , es folyamatosan jottek le belole a darabok, mire rajottem h azert faj a fogam es az alkapcsom. Rafogtam a gyokerkezelt fogamra amit ugy elb**ak otthon h csoda. Es az teljesen kette tort , es mar teljesen nincs is meg, csak eg oicike darab hatul. Sokat gondolkoztam rajta hogy ha kivan idegelve akkor ugyan hogy fajhat tole az alkapcsom.... Hat nem vagyok fogorvos, csak probaltam rafogni h huzatot kaptam. De multheten csutortokon reggel arra keltem fel h iszonyatosan faj hajnali haromnegyed negykor. Olyan 5ora fele dontottem ugy h beveszek egy gyogyszert mert muszaj volt, pedig miota kismama vagyok egyszeruen irtozok a gyogyszerektol. Mint minden anyuka felti a gyereket, de kenytelen voltam. Mindenesetre kihuztak delutan. De ha azt mondod h ez amiatt van h kilett huzva, elhiszem neked. Mar regen , evekkel ezelott lattam videot h hogyan viselkednek emberek ha kihuzzak a bolcsessegfogukat, nekem volt egy olyan fura erzesem h ez nem csak annyi h kihuzzak mint a tobbit ( nem tudom milyen az, de nem is akarom tobbet atelni, ez volt az elso foghuzasom) . Hanem valami psziches dologgal jar. Nagyon remelem h csak ennyi.
2016. márc. 1. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!