Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha betömtek egy fogat és...

Ha betömtek egy fogat és aztán úgy néz ki, hogy úgy bele kellett fúrni hogy gyökérkezelés kell, akkor a tömés felesleges volt?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem hogy ugye betömték, amire garancia van, nos ha megbontják a tömést, akkor elvileg azt ingyen vissza kellene rakniuk nem? Vagyis a tömésnek le kellene vonódnia a gyökérkezelés árából?


Csak mert ez így kicsit furcsa, hogy betömjük a fogat 12.000-ért, aztán tolunk neki gyökérkezelést 20.000-ért (első fog így egycsatornás ezért 20.000).


2016. márc. 5. 18:37
 1/8 gömbicica ***** válasza:

akármilyen furcsa, akkor is igy van ahogy irod.

Én jártam már ugy is, hogy kijöttem a dokitól rá fél órára mikor már kifelé jött a zsibbadás éreztem, hallottam, hogy cuppog vagymit csinál a tömés a fogamban.

persze ki is jött.


nem tömte vissza ingyen!!!! baxa meg :( :(

pedig ha végiggondolom mennyit ültem abba a rohadt váróba mire bekerültem :( :( persze sik idegen :( :(


aztán ugy is jártam, hogy addig furkálta, mig nem ugy elintézte, hogy koronát kellett rá rakni. persze front fog volt. kijött belőle a tömés mint a szél :(


első nekifutásra kellett volna gyökérkezelni, ha a fog állapota ugy kivánta. nem betöm, kifur, gyökérkezel, betöm :( :(

2016. márc. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

viszonylag normális volt a doki, mert kaptam bele gyógyszereket ingyen, fehérjét, kálciumot meg még valamit ha jól emlékszem, mondván lehetséges hogy megoldja a gondot.


Annyira sok problémám igazából nincs vele, reggel mikor felkelek tutira szúr egyet, napközben is 1x-2x, de nem úgy hogy fájdalmas legyen, csak inkább zavaró.


Viszont nagyon érzékeny a melegre főleg, a hidegre annyira nem, de ott is érzem kicsit. De ilyen forró tea és kávé az szinte lehetetlen hogy megigyam így, vagy épp leves vagy étel forrón/melegen.

2016. márc. 5. 18:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem volt felesleges, ugyanis gyakran csak tömés után derül ki hogy kell a gyökérkezelés. Attól függően hogy hogy reagál a fogad és mi lesz vele. Van olyan fog aminél a bolygatás után derül ki a gond. Annak nincs értelme hogy tömje folyton azt amivel gond lesz.

Nekem csinált olyat doki (iskolaorvos) hogy nem tisztította ki rendesen a fogat, betömte és szépen alászuvasodott és a tömés miután kiesett egy hatalmas űr volt alatta, elérte az idegeket is, azt nem lehet töméssel elintézni.

Ha melegre érzékeny akkor tuti kell a gyökérkezelés, nekem is csak arra volt és kaptam.


Mivel a tömésed garanciális, le kell vonódnia vagy a fedőtömés ingyen lesz (a gyökér nem, az teljesen más kategória), de sajnos a gyökérkezelés több alkalom, több anyagot használ fel, röntgen is kell, költségesebb.

2016. márc. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom 3 alkalom, de ha beszámítja az utolsónak ingyen kellene lennie... (magának a tömésnek.)
2016. márc. 5. 20:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt mindenképpen előre beszéld meg vele, sőt kérj róla papírt, hogy valamilyen módon beszámítja!! Utólag akkor nem mondhatja hogy ennyi meg annyi ;)
2016. márc. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha csak a hőre érzékeny akkor is legyél elővigyázatos, mivel lehet hogy alászuvasodik, vagy a mély töméstől is elhalhat a fogbél. Nekem is folt ilyen fogam és most egy hét alatt nagyon bedurrant és csak most gondoltam rá, hogy hónapokkal ezelőtt volt egy fura érzés azon az oldalon, ha a fejemet hirtelen gyorsulás érte (lépés, toppanás, ütés, stb), lehet hogy akkor jutott a csontba a gyökérből a gyulladás, de semmit sem vettem észre, nem volt fájdalom.
2016. márc. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azóta visszamentem orvoshoz, elmúlt a fájdalom.


Cataflamot szedtem kb másfél hétig 3x1-et majd 2x1-et. Nem fájt igazából inkább sajgott ha kedve tartotta.


A hideget érzi - nem érzékeny rá - így nincs elhallva. Viszont már nem sajog.

2016. márc. 28. 22:43
 8/8 A kérdező kommentje:
mármint mostmár nem érzékeny rá, amíg fájt addig érzékeny is volt. meg utána is egy ideig... de ma már tünetmentes.
2016. márc. 28. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!