Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon csúnya a fogam? (Kép)...

Nagyon csúnya a fogam? (Kép) Ha felnőtt korban vennék fogszabájzót meddig kéne hordjam?

Figyelt kérdés

Szeretnék hordani de mivel diák vagyok nincs pénzem fogszabájzóra

Nagyon szörnyű, vagy elmegy? És ha felnőtt korban hordanám meddig kellene? (Most 16 vagyok)

[link]



2016. márc. 7. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Elég hézagosak. Menj el fogorvoshoz minél előbb és ott mindent megtudsz.
2016. márc. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát tény, hogy nem a legszabályosabb a fogsorod, de szerintem nagyjából rendben van. Ha mosolygós, kedves arcod van hozzá, az simán ellensúlyozza azt a kis szabálytalanságot.


Viszont egy fogorvost kérdezz meg, hogy egészségügyi szempontból is jó-e így a fogaid elrendezése, mert ha nagyon torlódott, akkor könnyebben szuvasodik. Ha a fogorvos javasolja, akkor jó lenne megcsinálni még most, hogy nem vagy 18. Ebben az esetben nézz utána, hogy mennyi, és beszéld meg a szüleiddel, hogy ki tudjátok-e gazdálkodni. Ha nem, az sem katasztrófa, azért a rendszeres ellenőrzés és alapos fogmosás sokat segít.

2016. márc. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A "nagyon csúnya" nem itt kezdődik, már ebből is látszik, hogy kedves kis arcocskád van, nem túl nagy egyenletleséggel a fogaknál. Hasonlót ismerősnél 2 év alatt (16-18 évesig) rendbe tette a fogszabályzó, amit csak éjszaka kellett viselni. Minél előbb menj el és beszéld meg a szakemberrel.
2016. márc. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%

Bocsi, de engem nagyon taszít.

Van ahol hitelre is adják, kb egy év, de ez attól is függ milyen.

2016. márc. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

18 alatt még van rá támogatás! Addig érdemes megcsináltatni.

Felnőtt korban nagyon sok a befolyásoló tényező, de sokkal több idő, egy barátnőm már 3 éve viseli, talán jövőre leveszik neki.. :S

2016. márc. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16 éves lányom alsó-felső fogszabalyzoja 27.000 Ft. Szerintem Menj fogorvoshoz.
2016. márc. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha téged nem zavar illetve a fogorvos szerint ennek nincs túl sok következménye(szuvasodás) akkor ne menj. Viszont ha zavar akkor még 18 előtt próbálj belekezdeni :) mert 18 után nagyon sokba kerül ha akkor kezd bele az ember. Államin 20-30 ezerért vannak ívenként a fogszabik. Akár ha van lehetőséged most nyáron próbálj elmenni dolgozni ha tényleg nehézkes megoldani :) és ha 17 éves korodban kezdesz bele de 18.szülinapod után m3g kö
2016. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
*még középsulis vagy akkor még támogatás megmarad :) szóval szerintem meglehet oldani hogyha akrod esetleg még megragadsz valamilyen jó lehetőséget is a nyárra ;)
2016. máj. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!