Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájni fog ez a kezelés?

Fájni fog ez a kezelés?

Figyelt kérdés

Először is,szégyen vagy nem szégyen,17 éves vagyok,és mindig rettegtem az orvosoktól,de legfőképp a tűktől. Ha oltásra kellett menni,előtte való héten napi 2x hánytam,és nem bírtam enni.. szóval igen,nem kellemes. :(

December végén észrevettem 3-4 mákszem méretű foltot a bal alsó rágófogamon,ebben van barázdazárás,először azt hittem,hogy az színeződött el valamilyen ételtől. Vártam egy hónapot,addig minden nap figyelgettem,hátha elmúlik (meg persze az én esetemben nem is szívesen megyek). De nem múlt el. Egy kicsikét érzem,nem lehet fájdalomnak nevezni,max ha valamilyen édeset eszem. Anyukám bejelentett,fogászatra, április 19-én tud fogadni a doktornő. Nademost. Én itt,jó hipochonder létemre már elolvastam ezer véleményt/cikket/fogászati tájékoztatót a fogtöméssel kapcsolatban (mert feltételezem,hogy ez lesz),és már 200 a vérnyomásom :D Felőlem fúrkálhatnak bármennyit,de az érzéstelenítő injekciótól rettegek. Életemben nem kaptam még (hál' Isten),és nagyon-nagyon-nagyon félek. Kérlek írjátok le,hogy nektek milyen volt a fogtöméses élményeitek,illetve az injekció érzéséről mondjatok véleményt,és,hogy van-e okom aggódni. Köszönöm :)



2016. márc. 18. 20:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja,és azt hozzátenném,hogy előtte novemberben voltunk sulis fogászaton,és ott mondták,hogy semmi gond a fogaimmal,és akkor még én sem láttam ezeket az apró foltokat. Szóval lehetséges,hogy nem kell injekció? Elég a lidokain spray?
2016. márc. 18. 20:07
 2/10 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni szuri nélkül is kifúrbi,csak úgy nagyon fáj, de ha kibírod,akkor hajrá, nem mindegyik fúrás fáj ugyanúgy. Én nem szeretném leírni a szurit,mert nem a fájdalom miatt,mert az nem vészes,de más miatt szerintem idegrohamot kapnál...
2016. márc. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs okod aggódni. Ha normális a fogorvos akkor megbeszélheted vele hogy te félsz az injeckiótól. Egyébként ha csak tömés akkor mondhatod neki azt is hogy nem kérsz érzéstelenítőt, bár úgy fájdalmasabb lesz. Az érzéstelenítő csak 1 apró kellemetlenség. Van olyan fogorvos aki előtte befújja valami sprével az ínyed így már az érzéstelenítőt is csak épp hogy érzed.
2016. márc. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

SZTK-s orvos kapkod. Én azt vettem észre.


Nekem elég messzire nyúlik vissza a történet, elég sok rossz fogam lett így 20+ éves koromra, mert nem nagyon jártam fiatal koromban fogászatra.


Ha jól számoltam összesen 9 fogam van tömve. Bár igazából egyik sem olyan tömés hogy nagyon szuvas lett volna, de a fogközök között sok helyen beszuvasodott, így ha ott beszuvasodik, akkor két fogat kell tömni, mivel mindkettőt érinti.


Injekció azt igazából meg sem érzed. Beszúrja és annyi, mihelyst éreznél fájdalmat, már jön ki belőle a cucc, és abban a pillanatban megszünteti ott a tű okozta kellemetlen érzést, mert nem is fájdalom inkább csak kellemetlen lenne.


Aztán vártok 10-15 percig. Majd a doki szépen nekikezd. TB-s orvos kapkodja kicsit, 10 perc alatt összedob egy tömést. De legtöbbször az olyan is.


Elsőnek Pesten voltam TB-n, betömték az egyik fogam. Lejöttem vidékre, ugyanazt a fogat áttömte a doki, mert hogy még mindig szuvas. Visszamentem Pestre, betömettem a maradék 4 fogat magándokinál, és ott mondta az orvos, hogy amit kétszer tömtek TB-n, még mindig szuvas.


Pesten azért ha elmész egy magándokihoz, igaz hogy lezsibbadsz mire végzel (konkrétan általában mindig 1 óráig tart a tömés ahova én járok), viszont kegyetlenül alaposan dolgozik a doki. Az eredmény meg mindig magáért beszél. Én többet nem megyek TB-re tömni, nincs értelme, hogy utána ha betömik megint tömik meg megint ugyanazt.

2016. márc. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem gyökérkezelésem volt az első fogászati "élményem". Magánhoz mentünk szerencsére, nem hiszem hogy másnak türelme lett volna hozzám... Amikor megláttam a tűt elsírtam magam (kerek 20 éves létemre), annyira féltem + ijesztő környezet + előző napok feszültsége. De ahhoz képest, nem volt vészes, egy pici feszítő, szúró érzés volt, hamar vége lett. És utána nem fájt semmi.
2016. márc. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tehát akkor nekem az jött le a hozzászólásaitokból,hogy nem vészes még egy félős embernek sem.

Arra gondoltam,hogy először is megkérdezem a dokit,hogy ő mit gondol,mennyire mélyre kellene lefúrnia. Ha azt mondja,hogy nem vészes,akkor megpróbálom injekció nélkül,csak spray-vel,és ha nagyon fáj,akkor kérek injekciót.

Igen,szerintem is megéri 3 mp szúró fájdalom,mint az 5 percig tartó fúrás,csak hát na. :D Ilyenkor próbál az ember kiskaput keresni. Köszönöm a hozzászólásokat!

2016. márc. 18. 20:24
 7/10 A kérdező kommentje:
Esetleg valakinek volt vezetéses érzéstelenítése? Ugye ez akkor kell,ha alul és hátul van a fog. Milyen ez az érzéstelenítés?
2016. márc. 18. 20:27
 8/10 Quatermain ***** válasza:

Sokkal rosszabb ha húzod az időt és injekció nélkül fogják fúrni. Én 8 évig ezért nem mertem elmenni, hanem már akkor amikor nagy volt a baj. Több mindent kellett csinálni és többször kellett visszamenni. Nagy akaraterővel indultam el, de rájöttem hogy nem volt miért félnem. Megéri azért a pillantnyi szúrásért (amit enyhén fogsz érezni és nagyon rövid idő erejéig, de ha félsz és nem gondolsz másra akkor persze hogy fájni fog) nem mindegy egyébként hogy hova szúr a doki, vannak érzékeny pontok, egy profi erre figyel, de aki kapkod az kevésbé.


Nem kell aggódni emiatt, szerintem ettől sokkal nagyobb fájdalmat is túléltél már.

2016. márc. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :) Igen,én sem akarom halogatni,mert most lehet,hogy elég egy tömés,de egy fél év múlva meg lehet már húzni kellene...

Már nem is félek annyira,persze ott majd' be fogok tojni :D

2016. márc. 18. 21:07
 10/10 anonim ***** válasza:
azért nem kell húzni olyan gyorsan éveket is kibirna a fog, csak egyre szuvasabb lenne, és jönne a gyökérkezelés, vagy előtte betömnék a fogat gyökérkezelés nélkül, akkor pedig kegyetlenül fájna, mivel már olyan mély lenne a szuvasodás hogy muszáj gyökér kezelni, ekkor pedig újra felnyitni, gyökérkezelni, tömni kellene.
2016. márc. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!