Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogkő leszedés fájdalmas?

A fogkő leszedés fájdalmas?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 00:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Igen, a férjem a fogkő leszedés után azt hitte megbolondul a fájdalomtól. Azt mondta soha többet!
2010. ápr. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

de mit érzett? szúrt? lüktetett? és neki rossz is volt alatta, vagy esetleg gyulladt sorvadt volt ínye, mer az sem mindegy

érzékenyek nagyon fogai édesre, hidegre?

utána elmúlt neki?

2010. ápr. 7. 00:45
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kimondottan fájt, inkább csak kellemetlen volt. Nekem mindig gondom volt, hogy fuldoklok, ha a számban turkál a fogorvos meg beteszi a nyálelszívót, az nagyon zavart, de maga a leszedés egyáltalán nem volt vészes.


Utána eleinte talán óvatosan kellett ennem, de semmi más következménye nem volt. Csak ilyen esztétikai, hogy nem láttam rajta a lepedéket, meg a nyelvemmel éreztem h nagyon sima a fogam felülete.


Remélem tudtam segíteni, bár már jópár éve volt, így csak ennyire emlékszem :)

2010. ápr. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%

jajj dehogy fáj:) nem tömés az, csak olyan, mintha reszelnék, vagy hogy is írjam a fogakat:)

max kellemetlen, de egyáltalán nem fájdalmas:)

sokan szeretnek ijesztgetni, nyugi nem fáj:)

nooo para:)

2010. ápr. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
Nekem érzéstelenítette valami sprayjal, mindenem elzsibbadt, de hiába nagyon fájt és vastag is volt a fogkő.
2010. ápr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
Szia!Én 3 havonta jártam kb.1 évig mert annyira hamar visszajött a fogkő pedig fogselymet és fogköztisztító kefét is használtam,most már csak fél évente megyek és egyáltalán nem fájt egy alkalommal sem,persze gondolom függ attól is hogy mennyi fogkő van mert ha sokáig vár az ember az csak több lesz de ha a foggal minden rendben elvileg nem fájhat csak kellemetlen szerintem,és még fizetnem sem kellett olyan sokat mert sűrűn jártam.
2010. ápr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy amúgy milyen érzékeny a fognyakad. Nekem például nagyon érzékeny (visszahúzódott az íny több fogamon is), ezért pokoli fájdalmas volt, amikor leszedték, hiába kaptam rá érzéstelenítőt. De a doki megnyugtatott, hogy van, akinek még ennél is több injekció kell, úgyhogy a végére nem is voltam annyira zavarban. Viszont, amikor leszedték, utána hetekig nagyon érzékenyek voltak a fogaim hidegre-melegre is.


Ettől függetlenül nagyon fontos, hogy leszedjék a fogkövet, mert különböző fogágyi betegségeket okozhat, végsősoron pedig - ezek folyományaként - akár a fogadat is elvesztheted. Csak bátran! :) Hamar túl leszel rajta!

2010. ápr. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak az első két metszőfogamnál volt kellemetlen, a többinél nem zavart.

23/L

2010. ápr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%
Amikor először leszedték, csillagokat láttam. Különösen az amalgámos fogaim sajogtak, de a többi se volt kellemes. Nem kaptam érzéstelenítést, mert az asszisztens nem hitte el, hogy úgy fáj. Azt mondtam utána, hogy soha többet! Főleg hogy észrevettem az egyik különösen sajgó fogamban egy hosszanti repedést, ami szerintem előtte nem volt benne. Ennek ellenére kb. 1-2 év múlva újra megcsinálták egy másik helyen. Már jó előre kértem, hogy fájdalomcsillapítás mellett szeretném. Azt mondta a doki, elkezdi és ha fáj, ad majd. Nagyon kellemes meglepetés volt, egyáltalán nem fájt úgy mint az első alkalommal, így nem is kértem érzéstelenítést. Utána se éreztem fájdalmat. Az első alkalom után hetekig sajgott néhány fogam! Valószínű számít, hogy mennyi fogkő van a fogon. Ennek ellenére sem fogom évente megcsináltatni, mert szerintem amennyit használ, annyit árt is. Meggyőződésem, hogy némelyik fogam attól tört le később!
2010. ápr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

a fogkő leszedéstől nem törhet le fog, csak ha vitaminhiányod van


ha nem érzéstelenítést adnak akkor eper ízű zselés zsibbasztóval kenik be


válts fogdokit ennyi


az amalgámjaim meg nekem is sajogtak a hangtól mikor koncerten voltam, meg ha fóliára haraptam, de már nincs egy amalgámom sem, mérgező is, meg allergiás is vagyok rá, cseréltesd ki őket


körzeti dokinál olcsó, ha elöl tömik akkor meg ingyenes


de ahhoz menj aki a te körzetedhez tartozik (nem mindegy h belvárosi vagy vagy kertvárosi stb)



nekem is adtak zselés zsibbasztót, elviselhető volt, túl vagyok rajta és szép lett

mindenhol leszedte

2010. ápr. 27. 01:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!