Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elérte már a szuvasodás a...

Elérte már a szuvasodás a fogam idegeit?

Figyelt kérdés
A metszőfogam lyukas oldalt, és szokott is fájni, de éppen csak annyira, hogy érezzem, hogy fáj. Ráadásul mögötte a szájpadlásom is begyulladt, vagy nem tudom mit csinált, de az is fáj. Holnap megyek tömetni. Lehetséges, hogy elérte a szuvasodás az idegeket, és még jobban fog fájni a fúrás, mint amire számítok? Ilyenkor nem a szájpadlásba szokták szúrni az érzéstelenítőt?
2010. ápr. 8. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom hogy amikor fájdalmat okoz, akkor már elérte a szuvasodás az ideget (vagy legalább is nagyon közel van). Én sajnos nemrég jártam így és gyökérkezelés lett a vége. Nekem az érzéstelenítőt a szájpadlásba és a fog mellé is adták.
2010. ápr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A gyökérkezelés nagyon rossz volt?
2010. ápr. 8. 20:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Érzéstelenítették, így ki lehetett bírni. Csak 1-2 alkalommal éreztem fájdalmat (talán akkor vette ki az ideget?) de amikor elmúlt az érzéstelenítő már semmi problémám nem volt vele.
2010. ápr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pedig eddig mindenkitől azt hallottam, hogy nagyon rossz.. Na mindegy, remélem nem kerül rá sor, neked pedig köszönöm a választ :)
2010. ápr. 8. 21:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha minden nélkül kezd el megfájdulni akkor elérte.

Nyugi, a gyökérkezelés nem fáj, tényleg csak egy pillanatra lesz kellemetlen amikor kivesziaz ideget ez azt hiszem kőkemmény 1mp, szóval nincs miért izgulnod:)

2010. ápr. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást :)
2010. ápr. 11. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!