Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nektek hová szokta adni a...

Nektek hová szokta adni a fogorvos az injekciót?

Figyelt kérdés
én nem értem mit csinál az enyém. most tettünk rendbe a fogaimat. tegnap csináltunk a bal alsó 5-öst, az injekciót teljesen hátra szúrja, nagyon fáj, és olyan érzés, mintha a torkomba szúrni, a nyelvem vége zsibbad el egy kicsit, meg tényleg a torkom, alig érzem, hogy nyelek, semmi más. hiába mondom neki, hogy fáj, mindent érzek, nem ad több szurit. ezt már több fognál is eljátszotta, viszont volt mikor pontosan oda ahhoz a fogamhoz szúrt, ahol épp dolgozott, körbeszurkálta, semmit nem éreztem, olyan jól elzsibbadt. egyet lehet ki kellesz húzni, de azt biztos nem vállalom be úgy, hogy mindent érzek.
2016. máj. 10. 13:13
 1/8 A kérdező kommentje:
ja azt még elfelejtettem, hogy egy ilyen szuri után 3-4 napig alig bírom kitátani a számat, úgy fáj.
2016. máj. 10. 13:14
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
keress másik orvost.
2016. máj. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Mindig máshova. Ha gyulladt a fog, hiába kapsz még 4et, akkoris fájni. Ha pedig nem emiatt nem adott, tényleg keress másik fogorvost. Ápold jobban a fogaidat és nem kell Majd ennyiszer menned sem. :)
2016. máj. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem gyulladt egy fogam sem, pontosan az ápolás érdekében lettek rendbetéve, csupán barázdazárásokat csinált, mivel oda nem fér be rendesen a fogkefe :*
2016. máj. 10. 13:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Alsó fogsornál hátra adnak egy injekciót, amivel az egész oldalt érzéketlenné teszik. Itt fut egy nyelvbe menő ideg is, nyilván ezt is érinti az érzéstelenítő hatása. Gyakorlatilag mindig fennáll a kockázat, hogy ha nem ultrahangos vezérléssel szúrnak, hogy megsértik az ideget, ez fájdalmat, hosszabb zsibbadást okoz. Lehet, hogy neked a szokotthoz képest eltérően futnak az idegeid, ezért volt többször is sikertelen az érzéstelenítés. A felső fogakat érzéstelenítik több injekcióval körbe, itt egy ábra, látható, miért: [link]

Ha jelezted a problémádat, és nem együttműködő az orvosod, keress mást.

2016. máj. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy kis kiegészítés: az alsó ideget még a csontba való belépés előtt kapják el, azért adják olyan hátra az injekciót.
2016. máj. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szemembe
2016. máj. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem mindig a fog mellé szúrta ha fent ha lent dolgozott. Sőt ha fájt akkor kaptam még egy kicsit.
2016. máj. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!