Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fáj a fogtöméskor az...

Bella131313 kérdése:

Nagyon fáj a fogtöméskor az érzéstelenítő?

Figyelt kérdés
Ezen a héten kéne elmennem fogtömésre de NAGYON félek az érzéstelenítőtöl meg igy az egésztől. Nagyon fáj az érzéstelenítő? Milyen érzés?

2016. jún. 20. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze faj. De egyrészt ha ez lesz életed legnagyobb fájdalma, mérhetetlenül boldog életű embernek tekintheted majd magad. Másrészt Túl kell rajta esni, mert ez a kisebb rossz, ha most nem csináltatod meg később sokkal nagyobb fájdalmak okozója lehet. Ha a fájdalomtól félsz ebbe gondolj bele...
2016. jún. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hm nem mondanám azt hogy nagyon fáj. Éppen csak elviselhető de nagyon nem kellemes. Ki lehet bírni mert 1 perc sincs az egész. Nem is igazából az fáj hogy beleszúr hanem mikor nyomja bele azt a cuccot feszíti az ínyed. De mondom ki lehet bírni.
2016. jún. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Orvostól is függ, attól is hogy melyik fog és hová adják, milyen tűvel. Vékony tűvel ínybe adva nem éreztem semmit. ha nem ínybe adják, az kicsit kellemetlenebb, de 1-2 mp.
2016. jún. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem pl nem az rossz amikor feszít, hanem amikor szúrja. Meg kell próbálni ellazítani az arcod, állkapcsod, egyszer izomból megfeszítettem, na az nem volt jó. De attól is függ hova adja.
2016. jún. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bizony, én mindig arra gondolok ilyenkor, hogy jobb az az 1-2 másodperc kellemetlen érzés (nem is nevezném fájdalomnak), és utána ne érezzek semmit, mintha anélkül tömné.


Egyetlen egyszer mentem bele ilyesmibe életemben. A fogorvos rábeszélt, hogy ne kérjek érzéstelenítést, mert annyira keveset kell fúrni, hogy azt kibirom anélkül is. Én meg hagytam magam.

A kezelés végén csavarni lehetett volna a vizet az ingemből :-(


Szóval hadd jöjjön az a kis szúrás :-)

Ha nincs begyulladva a fog, akkor utána már sima pálya, csak látod hogy matat az orvos, de nem érzel fájdalmat.

2016. jún. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Őszintén nekem kifejezetten jól esik az érzéstelenítő. Nem viccelek. Nem fáj. Olyan mintha csak valami nyomná az íned. Báris én így szoktam megélni. Mindig kérem, mert nagyon parázok a fúrástól-na az fájt régebben. Amióta szurizok, tök jó :)
2016. jún. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem fájt, bár csak egyszer tömték a fogamat. Amikor szájpadlásba adta, na az már kellemetlenebb volt, de az sem volt egy hű de nagy fájdalom (ezt fog kiműtésénél kaptam).
2016. jún. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne az érzéstelenítőtől félj! :) A tömés semmi, van akinek nem is adnak hozzá mert nem kell! Előtte kérhetsz sprayt, gélt ami zsibbadsz és semmit nem érzel majd az érzéstelenítőből. Nem fáj amúgy az se, inkább feszít egy kicsit és kellemetlen, de amint kihúzza már zsibbad is és olyan mintha tele lenne a szád ott valamivel. A lényeg hogy egyenletesen lélegezz mélyeket, arra koncentrálj és ne feszülj be. A zsibbadás pedig maga már csak vicces inkább hogy nem tudsz mosolyogni, beszélni rendesen, amikor pedig megy ki akkor hol érzed már az arcod, hol nem :D Fülcimpától fél orrig zsibbadtam mindig a gyökérkezelés alatt.
2016. jún. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ma voltam betömetni a fogam. Nem kaptam érzéstelenítőt. Egyszer fájt de nem volt vészes. Köszönöm a biztatást!!!:)
2016. jún. 21. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!