Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy panoráma röntgen megmutatn...

Egy panoráma röntgen megmutatná mi a baj?

Figyelt kérdés
Még május elején betömték felül 2 fogamat (egymás mellett)kicsit érzékenyek voltak a hidegre, de nagyon enyhén. Aztán ahogy telt az idő azóta egyre jobban érzékeny. Pl. Fagyi evéskor még nem, de miest abbahagyom, rá 2 percre elkezd fájni és olyan 2 órán át kitart. A melegtől is fáj pl. leves. Nem tudom, hogy melyik, mert sugárzik. Visszamentem a fogorvoshoz és kívülről nem talált semmi bajt. Megkocogtatta, fújt rá hideget, de semmi. Azt mondta várjak még egy kicsit, próbáljak rájönni melyik meg nézegessem gyakran hátha lesz valami változás. Bekente valamivel, nem kérdeztem mi volt az pontosan, csak nem ehettem meg ihattam fél óráig, de nem lett jobb. Vettem Sensodyne fogkrémet, 3 hete azt használom, de semmi változás. Ahová járok ott nincs panoráma röntgen, gondoltam esetleg elmehetnék egy másikhoz ahol van. Vagy nincs értelme? Tényleg csak a várakozás marad?
2016. júl. 15. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyulladást kimutatná a röntgen, csináltass egyet. Lehet csak fogérzékenység, arra a sesodyne Rapid jó, nekem 1 hét alatt elmulasztotta a fogérzékenységet.
2016. júl. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy felsorvadt az ínyszéled, és kivan a zománc dentin határ. Attól érezheted a hideget, és a meleget. Változtass a fogmosási szokásodon. Ne vízszintesen, és körkörös mozdulattal mossál fogat, hanem az ínyszél felől lefelé söprögető mozgással. Pakolásként tehetsz rá a Sensodyne fogkrémből, az ínyszélre.
2016. júl. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A melegre való érzékenység már gyulladásra utal, ami látszana a röntgenen, szóval érdemes lenne csináltatni egyet.

Nem könnyű az ilyen kisugárzó fájdalmat beazonosítani, de jó lenne időben megtalálni, mielőtt komolyabb fájdalmak lennének vagy menthetetlen helyzetbe kerülne a fog.

Valószínűleg valamilyen zománcvédő lakkot kenhetett rá, pl. elmex gél (gyógyszertárban vény nélkül kapható, heti egyszer érdemes használni). Sendodyne-ből a rapid az ami a leggyorsabban hat. Listerine (lila) vagy corsodyl szájvízzel is öblögethetsz, vagy sós vízzel (2 deci vízbe egy kanál só).

2016. júl. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!