Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Átlagban milyen gyorsan nő ki...

Átlagban milyen gyorsan nő ki a bölcsességfog? Minden esetben indokolt az eltávolítása?

Figyelt kérdés

Hasonló van nálam is:

[link]

25 vagyok és majdnem fél éve tart ez az állapot. Eddig csak néhányszor fájt, viszont aggaszt, hogy mondjuk nem tudom rendesen tisztán tartani, bekerül az étel a fogíny és a fog közé amitől esetleg kilyukad és begyullad. Ráadásul a jobb hátsó zápfogam és a bölcsesség fog között van egy mély vájat, amit elég nehéz tisztán tartani.

Ki fog nőni ez valaha rendesen? Ha igen, kb mennyi idő? Egyáltalán mindenáron ki kell szedni?


2016. aug. 25. 22:36
 1/2 Snorri ***** válasza:
Szia. Nekem pont ugyanez volt, nekem huszonpár évesen kezdődött, akkor nagyon rossz volt egy darabig. Elmentem fogorvoshoz, panorámaröntgen, és az alapján megmondta a helyzetüket. Én ezt tanácsolnám neked is, mert csak így lehet tudni, mik a kilátások. Nekem egy kijött normálisan, egy ferdén, de nem gáz, egy teljesen bent maradt, egy meg mint a képen. A röntgen időpontjában még egyik sem volt kint, csak az említett problémás fájt, beduzzadt... Azt mondta a doki, hogy van rá esély, hogy megnyugszik, nem akar többé áttörni, stb. Meglátjuk. Picit átjött, és olyan lett, mint a képen. Alapos tisztítás, és szájvíz, az nagyon sokat segít. Nekem sok-sok évig (31 leszek) nem okozott gondot, néha, ha megerőltettem azt az oldalt, akkor kb. egy hétig sajgott, pár nap fájdalomcsillapító, és elmúlt. Nem akartam kiszedetni. Viszont most nyáron teljesen bedurrant, havonta ültem a dokinál, mert úgy begyulladt, hogy nem tudtam enni, nagyon fájt a fél fejem, és nem rendeződött, gyógyszeres gézlapot kellett betenni, az segített. Sajna ki kellett műteni. Szerencsére a dokim szájsebész is, benne megbízom, nagyon ügyes. Most kedden estem túl rajta. Én a helyedben röntgent mindenképpen csináltatnék, hogy legalább tudd, hogy mi a helyzet. Van, hogy csak segíteni kell az áttörésben, és felvágják az ínyt felette. Ha nem tud áttörni, és gyakran van vele gond, akkor egy gócpont a szervezetben, ami mindenre kihat. :(
2016. aug. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Hosszú idő után végre egy normális, értelmes, használható választ kaptam itt az oldalon.

Még szerencse, hogy intelligens emberek is látogatják az oldalt.

2016. aug. 27. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!