Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó, hiányzó fog ár...

Fogszabályzó, hiányzó fog ár mennyi idő?

Figyelt kérdés

Hello 14 éves fiú vagyok Sárváron és ez inkább a helyiekhez vagy környekbeliekhez szólna.

Természetesen mások véleményét is meghallgatom.

Na ugye a felső sorban a metszőfogak mellet rendezetlenek a fogaim.

Tehát jobb oldalt nincs kifejlődve vagyis csak pici és éles.

Bal oldat 1 el előrébb van a fogam.

És hiányzik is 1 fogam bal oldalt ahol 1 el előrébb van a fog tehát annak a helyén.

A fogpótlás, hogyan lesz vagy mi lesz ?

Ezért fogszabályzót javasolt az iskolai fogorvos azt mondta, hogy TB támogatásra adnak fogszabályzót.

Mondta, hogy 10 ezer a röntgen + 5 ezer a lenyomat vagy minta vétel a fogaimról.

Az lenne a kérdésem, hogy kb mennyibe kerülne a fogszabályzó ? És esetleg kell más is ? Tisztítása esetleg ? Meddig kell hordani ?

Válaszokag előre is köszönöm.



2016. szept. 2. 00:33
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Én Miskolcra jártam, TB-támogatott volt az is.

Nekem röntgenért és mintáért nem kellett fizetni. A fogszabályzó támogatva 30-30.000 Ft volt alul-felül.

Ahogy leírtad, szerintem kellesz neked rögzített fogszabályozó, majd utána kivehető (mindkettò ára 30.000 körül van). (Köznyelvben a kivehetőt hívják "éjszakai"-nak, de kell azt hordani nappal is (nem iskolába, nyugi).)

Fogpótlás nem tudom, mennyire lesz, az a fogad még lehet, elő fog törni (attól függ, hol van). De lehet, hogy az neked szimplán hiányzik, valószínűleg megleszel nélküle is. :)

A fogszabályzás időtartama a "girbe-gurbaság" mértékétől függ, a fogorvos kb. meg tudja jósolni, de azt se vedd készpénznek (nekem össz két évet mondtak, négy évig volt fogszabim).

Egy-másfél havonta kell járni, TB-s helyen a húzásokért nem kell fizetni.

Tisztításra ajánlanak majd egy spéci kefét, amely úgy néz ki, mint a fogorvosi szonda (Google kép), csak vannak rajta sörték. Továbbá lehet kellesz még viasz, hogy ne sebesedjen ki a szád belső felszínének nyálkahártyája. (Ezek drogériákban beszerezhetők, nem túl drágák.)

Fogselyemnek ún. Superflosst kell(ene) használni, ez viszont drága, 50 db kb. 800 Ft.

Ja, és kemény ételeket nem ehetsz majd, pl. egy alma már túl kemény.

És persze ezek az infók csak tájékoztató jellegűek, látatlanba ezt így nehéz megmondani, bővebb és pontosabb információt kérj fogszabályozó fogorvosodtól!

Azt hiszem, minden megvan. :) Ha még érdekel valami, kérdezz csak nyugodtan. :)

2016. szept. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!