Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Feleslegesen mentem fogorvosho...

Feleslegesen mentem fogorvoshoz? Mit tehetek most?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Először voltam fogdokinál, 27 éves vagyok. Na... egy fogam be is tömte. Borzalmassam fájt. Ez fél éve volt. De azóta is fáj. Tegnap nézettem meg. A doki szerint gyökérkezelni kell, de nem most. Majd akkor, ha fáj az ütögetésre. Az nem fájt, de a kenyér belén és a tésztán kívűl semmit sem tudok elrágni vele. Megbántam, hogy elmentem... Mit tegyek? Nem fog győkérkezelni. Menjek máshoz vagy várjak még?
2016. szept. 16. 11:22
 1/8 A kérdező kommentje:

* borzalmasan

** gyökérkezelni


(Bocsi, egyszer lefagyott a telóm miközben a kérdést fogalmaztam)

2016. szept. 16. 11:24
 2/8 anonim ***** válasza:
Menj máshoz. Baromira nem normális, hogy ennyire fáj, ráadásul 1 éve. Nem tudom hol van az a fog, de akár ki is lehetne húzatni, és implantátumot tenni helyette, ha nagyon rossz állapotban van.
2016. szept. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj el másik fogorvoshoz. Az a fog, amivel nem tudsz rágni, ill. harapni, mert fájdalmat okoz, azt kezelni kell, jelen esetben, mivel már tömve van gyökérkezelni. Ekkora baromságot meg még nem hallottam, hogy csak majd akkor, ha fáj ütögetésre .... Nekem mindig mondja a fogorvosom tömés után, hogy ha érzékeny a fog hidegre, melegre, édesre, vagy ráharapásra, akkor menjek vissza.
2016. szept. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor keresek másik dokit sürgősen. Amúgy hidegre-melegre nem reagál, sem pedig édesre. A jobb oldali, alsó, nagy őrlő fogam a rossz fog amúgy. Elötte sosem fájt. Csak a tömés óta fáj. De azt mondta a doki, hogy azért kellett tömni, mert lyukas volt. Biztos. Én nem értek hozzá, elhiszem. Csak baromira kellemetlen azóta ennem.
2016. szept. 16. 13:32
 5/8 A kérdező kommentje:

Valami fém eszközzel ütögette amúgy. Majd a mellette levőeket is. Egyik sem fájt. Aztán jobban ütögette. Az sem fájt.


Amúgy csúnya nagyon. Eddig hófehér fogaim voltak. Nincs fogkövem se, ami elszinezné, mert nem is kávézok, nem drogozok, nem cigizek. Még az a bizonyos, fájós fogam is szép fehér volt. De szürke tömés van benne és nem merek nevetni azóta. Persze hallottam (jóval később a tömésem után), hogy létezik fehér tömés, de már késő. Vagy majd legközelebb.

2016. szept. 16. 13:38
 6/8 anonim ***** válasza:

sajnálom :(

sajnálom,hogy elrontott a fogadat az orvos!

máshoz menjél és előtte érdeklődj,információkat szerezzél az orvosokról ,sok embertől hogy milyen az orvos,érti e azt a dolgot,munkáját amit csinál ,hogyan áll az emberekhez,ha valami bajuk van...stb


sok sikert,jobbulást kívánok!


tejes dolgokat kell enni,tejtermékeket fogyasztani az jó a csontoknak,fogaknak is!

kerülni kell a szénsavas,cukros üdítőket!

2016. szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bátorítást! Most épp érdeklődőm ismerősöknél a fogdokikról.


A tejtermék számít ilyen korban? Azt értem, hogy kálciumforrás. Egy gyereknek még én is mondtam volna, de elértem életem felét. Én nem növekszem már, csak leépülök. Szemüvegem is lett pár éve.

2016. szept. 16. 15:09
 8/8 anonim ***** válasza:

27 évesen leélted életed felét? JÓ esetben ez még csak az egyharmada. :-)

Amúgy nekem sem fájt ütögetésre a fogam, mégis kellett gyökérkezelni.

2016. szept. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!