Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet, hogy ilyen rossz...

Lehet, hogy ilyen rossz fog-génjeim vannak? :S

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, egész életemben rendesen mostam a fogam, mégis sorra lyukadnak ki. Már 5 fogam van betömve, és még három lesz. A családban a nagypapám kivételével senkinek se voltak jó fogai, de azért ennyire senkinél nem rossz a helyzet.

Nem mostam mindig a jó technikával, de azért ez nem ok ilyen mértékű roncsolódásra nem?


2010. máj. 2. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom,lehetséges. Én naponta 2* mosom,jó alaposan,mégis van két lyukas fogam. Genetika,de ne hanyagold el,azokat is tömesd be. :(
2010. máj. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze betömetem, már megvan a kövi időpont. Az a "vicces" hogy 4 fogamat a körzeti fogorvosi rendelőbe egy szadista tömte be, érzéstelenítés nélkül pedig amúgy is féltem a fogorvostól. Most 1-et már magán fogorvosnál tömettünk be 17.000 volt! Még 3 van, a következő 14.000 lesz...Össze se merem számolni. De legalább nem kell félnem, mert semmit nem éreztem a szuri miatt:)
2010. máj. 2. 16:22
 3/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb fogrkém gagyi, nem érnek semmit!!


Válts Elmex-re, abba legalább raknak fluoridot,

(egyébként is gyógyszernek minősül a zseléje) és mivel ilyen szinten le vannak most merülve a fogaidban a "flourdepók"

Kúraszerüen használd az Elmex bedörzsölőgélt is heti 2x!


Szerintem a Bedörzsölőzselét fel is tudod iratni a fogdokival receptre, de ha mégsem akkor sem vész 2-3 ezerböl megúszod a fogkrémet és a zselét együtt..



Én kb másfél éve voltam így, 2 hónap alatt 3 fogam lyukadt ki a fogközöknél, az egyik félig le is törött.. Mivel errefelé iszonyú kontárok a fogdokik, rendes klinikára meg mostanában nem telik, így elmexxel "tartósítom" őket..

2010. máj. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Körzeti fogorvos egy külön állatfajta!!


Tudni kell vele bánni, először is kérni kell egy fogröngtent, az alap.


Aztán nem hagyni hogy fájdalom csillapító injekció nélkül neikezdjen bárminek is, hanem kérni!

(ez jár mert a TB alapból támogatja ahogy a fehértömést is)


Ha nem akar adni meg okoskodik, akkor kérdezd meg tőle, hogy "nem akar ellátni?", nem fél a kamarától?


Aztán miután betömött, újra elmenni fogröntgenre..


Borzalmasan mocskos zsivány némelyik "körzeti fogorvos" nagyon ideje lenne már hivatalból a körmükre nézni ezeknek is..

2010. máj. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Lehetséges, hogy rossz génjeid vannak!


A Körzeti fogorvos egy külön állatfajta!!

Hát ez nálunk tökéletesen igaz!(Fsztm.)Én régen nagyon erősen sikáltam a fogamat, és ügye hát lejött a fogzománc.Ahogy nött vissza, ez a szerencsétlen Fertőszentmiklósi fogorvos (iskolaifogászaton) azt hitte, hogy fogkő, és leszedte a fogzománcot!Ezt onnan tudom, hogy az tényleg nem fogkő volt, hogy csak úgy például:

-Nem is ott nő a fogkő.

-Nem is tudott volna "megmaradni" a számban, mert túlerősen sikáltam.

-Elmentünk egy normális fogorvoshoz (amikor már visszanőtt)és mondta, hogy az az éppen visszanövő fogzománc!

Sorry, hogy nem a kérdésre válaszoltam, csak erre muszáj volt reagálnom!

2010. máj. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az igen :S Hogy minek megy az ilyen fogorvosnak azt fel nem foghatom. Még a fogkövet se tudja felismerni.
2010. máj. 4. 05:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A mi körzeti fogorvosunkról is lehetne mesélni. Olyan barbár munkát csinált,hogy csak na. Nem is megyek többet hozzá.
2010. máj. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!