Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért félnek az emberek a...

Miért félnek az emberek a fogorvostól úgy, hogy előtte még nem is jártak ott?

Figyelt kérdés

Rengeteg ilyen kérdést olvasni, hogy sokan még 30+ éves korban sem voltak fogorvosnál, mert rettegnek, és altatásban akarják. Inkább kifizetnék a több 100ezer Ft-os altatást még egy tömésre is, holott egyáltalán nem is fáj, mégcsak az injekció sem. Anyám is ilyen volt, 35 éves korára már kirohadtak a fogai.

Miért félnek az emberek "látatlanban" a fogorvostól? Igaz nekem is mindig megugrik kicsit a pulzusom, mikor tűvel közelítenek a szám felé, holott tudom, hogy nem fog fájni.



2017. febr. 13. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
A teljesen "szuzek" leginkabb a sok remtortenet, a tobbiek meg a rossz tapasztalatok miatt. Sajnos az jobban megmarad, mint a pozitiv.
2017. febr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Benne van a pakliban, hogy fájni fog, érzékeny dolgok vannak odabenn, de alap esetben nekem nem szokott fájni. Fogtömés is kibírható.
2017. febr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Mert gyerekkoruk óta azt hallgatják, hogy a szomszéd ismerősének a harmadunokatestvérének az osztálytársa egyszer olyan szerencsétlenül járt, hogy belefúrt az agyába a fogorvos; és azt hiszik, hogy ez minden pácienssel így történik. Oké, kicsit túloztam, a többség retteg a fájdalomtól, mintha az nem tartozna hozzá az élethez, amit viszont annyira imádnak. Nem értem azokat, akik inkább megvárják, míg tőből kitörnek az elrohadt fogaik. Sőt, azt sem értem, hogyan tudják évekig elviselni az ezzel járó förtelmes szájízt- és szagot.
2017. febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

biztosan sejtmemória, genetikailag átöröklődött rossz tapasztalat :) :) - van ilyen dolog amúgy, még ha vicces is, de most csak viccből írtam.

---------------

végül is, valaha, valaki tud mondani bíztatót fogászattal, fogtömés, fúrás, húzás, kezeléssel kapcsolatban?

én 20-tól (immáron majd 20 éve) évente megyek fogorvoshoz, mindig, MINDIG van valami gáz a fogammal, és mindig van, ami fáj, ha más nem, akkor a gyökérkezelt fog évekkel a kezelés után, de mindig fáj valami, múlkor olyan szurit kaptam, h a fülcimpám és a nyelvem oldala zsibbadt csak el, pedig mintha tűzes vassal égették volna az alsó álkapcsomat. és kellett még egy szuri, ugyanúgy fájt. és ez egy nagyon jó fogorvos. hozzá járok 4 éve.

nincs olyan, hogy ne fájjon a fogászat, és ezt mondja mindenki. ha pedig mások ezt hallják, akkor miért kell csodálkozni, h félnek.

az más kérdés, hogy sokkal rosszabbat tesznek a fogászat elkerülésével de ez már ész és igényesség kérdése.

ez a könnyebbik út. nem nézni szembe a félelmekkel. ez a gyávaság. és igen, igénytelenség...

2017. febr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Eddig van 14db tomesem, de! imadok fogorvoshoz jarni. Imadok ott lenni, beszelgetni a dokival, es nem, nem faj. A szuri tenyleg kellemetlen egy kicsit, akkor, ha a szajpadlasba adjak. Nem tulzok. Komolyan nem. Lenti 6ost tomtek multkor, eskuszom semmit nem ereztem a szuribol, a furast meginkabb.

Imadok oda menni, barmennyire fura:)

2018. szept. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Coffelia ***** válasza:

Nekem az első 2-3 fogorvosi tapasztalásom után jött nyolcévesen egy rettenetes iskolai fogászati élmény. Egy kis lyukas rágófogamat fúrták, és nem hitték el, hogy pokolian fáj. Nem adtak rá semmit, csak hagyták, hogy nyöszörögjek, majd odahívtak nézni külföldi orvostanhallgatókat, akik a fejem fölött angolul beszéltek, és velem senki nem törődött. Mikor befejezték, kiküldtek, én meg a váró ajtófélfájának támasztottam a fejem, hogy ne dőljek el.

Ezek után anyukám tartotta bennem a lelket, és onnantól csak a saját felnőtt fogorvosához vitt, aki minden iskolai fogászat előtt átnézte a szám, és vittem papírt, hogy ne kezeljenek, ha látnánák bármit.

De a bizalmam örökre megrendült, egyetemistaként a már ismert fogdokimnál elkaptam egy szájfertőzést, és soha többet nem mertem visszamenni. Évekig lerestem a megfelelőt, 24 évesen rendberakattam csilliókért valahol, és a pali az utolsó fogamat olyan magasra tömte, hogy idegfájdalmam lett a túlterhelt fogamban, embertelen összegekért kigyökerezte, ami meg éjszaka olyan sugárzóan fájt, hogy tapostam a lepedőt az ágyban. Leléptem tőle is, most egy kedves, idős dokinőm van, nála is hetekig az ájulás környékezett, mielőtt beléptem az ajtaján, hosszú idő volt kiépíteni a bizalmat benne. Sajnos pár éven belül váltanom kell, mert ő se praktizál örökké. Na ezért félnek az emberek...

2019. jún. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azért félek mert öklendezek kezelés közben. Ez rosszabb még a fájdalomnál is mert teljesen ellehetetleníti a kezelést, kikészíti a doki idegeit és pokoli megerőltető nekem is. A legrosszabb hogy sok helyen totál lenéznek miatta, mintha akarattal csinálnám így a szégyen fokozza a kellemetlenségeket. Ha rá gondolok hogy menni kell, már attól hányingerem van. :(
2020. okt. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!