Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az Elmex mennyire jó fogkrém?

Az Elmex mennyire jó fogkrém?

Figyelt kérdés
Anya fogorvosa ezt ajánlja,gyakran ad is ajándékba itthonra.Most is ilyen van itthon.De én úgy érzem,hogy nagykn gyenge.Megmosom a fogam és büdös marad a szám..

2017. máj. 13. 02:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én fogorvosom is ezt ajánlja leggyakrabban. Tényleg jók szerintem, de nem arra szolgának főként, hogy a szád ne legyen büdös. De van mentolos is, ami valamit segíthet és nem lesz annyira büdös utána a szád.
2017. máj. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Énis többet vártam tőle, de csak egy egyszerű fehér fogkrém. Összetevőit nézve nincs tele mindenféle anyagokkal, csak a legalapabb dolgok, lehet emiatt ajánlják a fogorvosok. Nekem nem tetszik a "vajas" állaga, meg az se hogy darabok maradnak belőle nyelvemen
2017. máj. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Sajnos az Elmex nem az mentoltartalmáról híres, hanem azért, mert a legtöbb fogkrémben használt nátrium-fluoriddal (sodium-fluoride) szemben, ami csak kb. dekoráció a fogkrémekben, az Elmexben használt aminfluorid tényleg képes beépülni a fogzománcba.

Így például ha a szád azért büdös, mert több helyen sérült a fogzománcod és már tanyát vertek rajta a baktériumok, akkor az Elmex pár hetes használattal képes ezeket a helyeket visszaerősíteni.


Sajnos az aminfluoridot levédte az Elmex, ezért csak a GABA által gyártott fogkrémekben található meg, mint pl. Meridol, hát annak se csíp a mentoltartalma, de talán az Elmexnél több. Amúgy a felnőtt Elmexben több mentol van mint a Juniorban, nem tudom melyiket próbáltad.


A szájszagra csak tüneti kezelés az, hogy mentolillattal elnyomjuk, sőt eléggé gáz is, amikor ez nyilvánvaló, vagyis az illető erősen mentolos szájszagot áraszt. :) Az egyszerű fogkrémek annyit tudnak csak tenni, hogy mechanikusan ledörzsölik a fogról a szennyeződést és jól teletolják a szád mentollal, de ez nem számolja fel a szájszag okát, csak átmenetileg csillapítja a szagot.


Általában a lepedékben, a fogkövön, meg a sérült fogzománcon és a nyálban tanyáznak baktériumok, úgyhogy ha rendszeresen mosod a fogad aminfluoridos fogkrémmel, akkor elérheted, hogy eltűnjenek azok a felületek, ahol a baktériumok vidáman tivornyázhatnak.


(Kiegészítő kezelés lehet még ha időnként szódabikarbóna oldattal öblögetsz (fertőtlenítés), vagy xilitet szopogatsz (ásványi anyagok beépülésének segítése, baktériumok számára kellemetlen környezet kialakítása). A xilit akkor is bejön, ha nem tudsz fogat mosni étkezés után, de érzel egy kellemetlen állott ízt a szádban, egy fél mokkáskanálnyitól már olyan érzésed lesz, mintha félórája mostál volna fogat.)


Egyébként én pl. azért nem szeretem az Elmexet, mert gyengének érzem a csiszolóanyagot benne, ezért vagy kétszer mosok vele fogat, vagy együtt használom egy egyszerű fogkrémmel, amiben jó a csiszolóanyag, mert az Elmex fogszuvasodás-megelőző hatásáról nem akarok lemondani. Az Elmex inkább orvosság számomra, mint fogkrém, s számtalanszor bizonyította már jótékony hatását, TÉNYLEG elmulasztotta kezdődő fogfájásaim, úgyhogy szerintem nagyon is jó fogkrém, ha a fogak egészségéről van szó.

2017. máj. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!