Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tapasztalatok, szakvélemények...

Tapasztalatok, szakvélemények fogyszabályzás aktiválásával kapcsolatban? Fogorvos váltás?

Figyelt kérdés

Nagyon úgy fest, hogy fogorvost váltok. Most már egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy jó dokit választottam.

Pár hete feltettem egy kérdést itt, hogy mikor kell drótot cserélni...gondolom egy koléga válaszolt itt akkor, aki azt mondta, hogy minden eset más, amivel nem is tudok vitatkozni, bár akkor az volt az érzésem, hogy kolléga védi a kollégát alapon ment a tanácskozás...

Ok, a drótot akkor cseréli a doki, amikor jónak látja...viszont ezt a gumit a bracketen nektek milyen sűrűn cserélik? Akárhol olvasom angol fórumokon, azt írják, hogy minden ellenőrzéskor, ami legalább 4 hetente szokott lenni. Ez abból adódik, hogy a gumi elveszíti a rugalmasságát, és már nem szorítja annyira oda a drótot a brackethez, illetve higéniai oka is van.

Nekem április végén cserélték a gumikat, most amikor voltam az ellenőrzésen csak "bekötött" egy fogat, de nem cserélte ki a gumikat. Legközelebb 6 hét múlva lesz ellenőrzés. Tehát 2 hónapig nem lesznek cserélve a gumik. Kib*szott ideges leszek ha arra gondolok, hogy ezen a gumikon akar spórolni rajtam, vagy nem tudom, mi a jó Istenért nem lehet kicserélni, és ez miatt is késik az előrelépés. Lehet megint csak időhiány volt, ugyanis 1,5 órát vártam mire sorra kerültem, persze időre volt a konzultáció, mégis minden alkalaommal 1-1,5 órát várok.

Rendbe van ez így, hogy 2 hónapig ugyanazaok a gumik vannak? Nem hobbiból hordom, minél előbb szeretném letudni a dolgot, nem hónapokat halasztani.

Előző alkalommal is már simán beköthette volna a 2-es fogamat, ugyanis a rugó ami nyomta szét az egyest és a hármast, már akkor is teljesen ki volt tágulva, ergó nem tudott már nagyobb helyet csinálni. Akkor nem a fődoki volt, mert ő elutazott az USA-ba, hanem egy segéd doktornő, akitől akkor megkérdeztem, hogy nem-e kötjük be a kettest, és ő azt válaszolta, hogy most nincs idő sokáig tart, majd talán legközelebb...persze, felveszi a gázsit, nem az ő páciense vagyok...szarik ő rá, hogy én 2 vagy 3 hónappal tovább fogom hordani.

Most viszont teljesen kiakadtam, hogy új gumikat is csak 2 hónap múlva cserélik ki, talán...


2017. máj. 19. 22:13
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem is keress egy másikat is, nekem is havonta cserélték mindig.
2017. máj. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!