Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás! Tapasztalatok?

Foghúzás! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Foghúzás előtt és után? Milyen volt? Tapasztalatok?
2017. máj. 22. 20:26
 1/3 anonim válasza:
100%
Bölcsességfog húzás előtt semmi extra, nem volt gyulladt mondjuk, csak zavart hogy eltörögetett. Szuri, 10perc zsibbadás, kb egy perc a székben. Semmi fájdalom, kicsit rossz a hang, ahogy recseg, de egyáltalán nem fáj. Az egyiket szájsebészeten, egy másikat magánrendelésen, de mindkétszer jó orbvos csinálta. Én csak olyan orvossal húzattam, akiben megbízok. Utána egy, másfél nap, mig éreztem a vért a számban, azóta semmi. Nem volt suájzár vagy hasonló. Ma egy hete húzták.
2017. máj. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki másképp éli meg.

Előtte lehet elviselhetetlen fájdalmad, vagy csak fogászati szűrésen észrevesznek egy rossz fogat, ami amúgy nem okozott (még) problémát, és kikapják.

Az érzéstelenítő injekciótól szerintem mindenkinek könnybe lábad a szeme.

Utána már csak lelki erőtől és fájdalomküszöbtől függ, mennyire bírod. Van akinek egy csavarintásra kijön a foga, mégis rossz élmény marad, van akinek meg vésik (pl. nekem), és röhögve jön ki (ahogy én). Hallhatsz rémtörténeteket, meg olyat is, hogy semmiség az egész.

Még utána:

- kapsz egy gézt a fogad helyére, amit szorítani kell legalább 20 percig

- amíg tart a zsibbadás nem ehetsz, ihatsz

- tejeset aznap kerülni kell

- fogmosáskor óvatosan, inkább elkerülni a kihúzott fog területét

- tilos szívogatni a fog helyét

- az elhalt szövetből és alvadt vérből keletkezik majd egy kis szmötyi a fog helyén, de az idővel kiesik magától

- a visszamaradt lyuk az ínyen idővel lassan összehúzódik.

2017. máj. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nekem ma húzzák ki és nagyon félek :(
2017. máj. 23. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!