Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bedugták egy gézlappal a...

Bedugták egy gézlappal a kihúzott bölcsességfogam helyét. Mikor szedhetem ki ezt a gézlapot?

Figyelt kérdés

2017. jún. 27. 10:01
 1/8 Dzseri ***** válasza:
100%

nem bedugták, csak rá kell szorítani, hogy elálljon a vérzés


10-15 percnél tovább nem kell bent lennie

és ne piszkáld a fog helyét a nyelveddel

2017. jún. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Nem tudtam vele beszélni mert annyira lezsibbasztották a szám. Azt is tudod esetleg hogy ilyenkor mit lehet enni? Mert azt tudom hogy mit nem
2017. jún. 27. 10:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor várjunk. Én azért benntartanám egy bő fél órát. Nekem 15-20 percet mondott a doki és vérzett utána és ki is esett a vérdugó elfertőződött és begyulladt, egy hete mosatni járok és iszonyat szinten fáj. Inkább tartsd bent bár már gondolom kivetted. Tejterméket tilos fogyasztani 3 napig. Kemény és magvas dolgokat kerülni. Alkohol kerülése és a dohányzás kerülése. Fogakat tisztán tartani a seb környékét szintén óvatosan. Ez elég nehéz szerintem én fülpucolóval listerinnel (alkoholmentes) mostam körbe. Minél tisztább a szád minél kevesebb tiltott dolgot eszel annál hamarabb gyógyul. Evés után moss fogat most egy pár napig.
2017. jún. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%
Javaslom a víz alapú jégkrémeket, a lelkednek is jót tesz, meg hűsíti a seb környékét... nem árt napjában 1-2szer, főleg ha mégis ennél olyat amit nem ajánlott, szájvízzel öblögetni.
2017. jún. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne hallgass a 4.-re. Ne öblögess semmivel sem (se szájvíz, se alkohol, se semmi mással!), mert kimosod vele a véralvadékot. Ha meg véletlenül olyat eszel amit nem ajánlott (pontosabban tilos!), mint a tejterméket, akkor irány vissza a fogorvos és ne pakold meg cukrozott jéggel. Jegelni csak kívülről szabad az arc felől, belülről lehetőleg semmi se érje - enni is a másik oldalon egyél. Fogmosás ne maradjon ki, szükséges a higiénia fenntartása. A seb környékénél csak óvatosan a sebből kifelé söprögetve.
2017. jún. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy brutál öblögesse ki a lyukat szájvízzel... nem is lehet mivel rohadt kellemetlen érzés... épphogy meg lehet lögybölni a lyul felett a szájvizet... rohadtul nem lehet kimosni belőle a véralvadékot... megint csak megy az agymenés, de semmi gyakorlati tapasztalatod nincs mögötte... kösz 16 fogamat húzták ki tavaly egy autóbaleset miatt van egy kis tapasztalatom...
2017. jún. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mi időnkben pálinkával volt szokás öblögetni. Hamar összerántotta a sebet.oszt jóccakát. ersze, tudom, manapság más szelek fújnak, és divat lett minden jól bevált dolgot cáfolni.
2017. jún. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*Persze
2017. jún. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!