Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért törnek, hullanak szét a...

Miért törnek, hullanak szét a fogaim ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok, 18 éves koromban kezdtek el rohamosan romlani a fogaim. Sorban, egymás után levő fogak szürkültek be, romlottak meg belülről hirtelen. Puha ételre harapva 2-3 örlőfogam is kettétört. Jártam dokinál, be is tömte, gyökeret is kezelt, műfogam is van sajnos már, a betömött fog pedig a tömés alatt romlik tovább.. Lehet ennek oka mondjuk töménytelen mennyiségű stressz, és évekig tartó kezeletlen depresszió? Darabokra hullanak a fogaim, és nem tudom mit tehetnk, hogy ez megálljon?
2017. nov. 7. 14:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Mielőtt titokzatos okokat stresszt képzelsz el fő oknak nem ártana sorba venni mit ittál éveken keresztül napközben és mit ettél fogmosás nélkül. Mivel az emberek 99% a nem is hiszi el hogy pusztán a szénsavas üdítő ,a benne lévő félkiló cukor ,vagy a kóla kőkemény sava pár év alatt kinyírja a fogad bárhogy is fonalazol meg mosod . A sav akkor mar amikor megiszod ,nincs olyan fogkérm vagy védelem ami 24 órás bevonatot képezne .

Meg a legtöbb ember húst is eszik ami után nem mos fogat ,és a hús száljai beragadnak a fogak közé .

2022. nov. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!