Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan érvényesítitek az...

Hogyan érvényesítitek az igazatokat, ha egy fogászati beavatkozás enyhén szólva nem a legjobban sikerült?

Figyelt kérdés
Sajnos többször volt fogászati beavatkozás nálam. Húzás után hidat, és koronát kellett csinálni. Volt három, ami nagyon rosszul sikerült, nem részletezem. Mikor visszamentem azzal, hogy ezért-azért nem jó, mindig találtak rá magyarázatot, majd a végén én jártam rosszul. Ezek a nem jól sikerült hidak, koronák következménye lett az, hogy kaptam súlyos fogágy gyulladást, végül még több fogat elvesztettem. Először olyan bizalomgerjesztő az orvos nagyon kedves, és megígéri, hogy nagyon jó és szép lesz, életem végégig ki fog tartani. Sajnos nem úgy lett, elmentem egy jó hírű fogászatatra,ahol implantációra került sor, de nekem nem tetszik az egész. Csámpás és ferde a fogsorom. Igaz, nem volt könnyű, vannak dolgok, amik adottak, amihez igazodni kellett. Viszont a másik oldalon a koronák nem fedik teljesen a csiszolt fogat, érzékeny még mindig. Azt mondták, hogy lesikáltam az ínyt. A koronák hosszabbak a bal oldalon, mint a jobbon. Picit csiszoltak belőle, de akkor is sokkal nagyobbak, mint a másik oldalon. Tartok tőle, hogy ezt is meg fogják magyarázni. Csak a pénz fontos? Nagyon sokba került eddig. Mit tennétek a helyemben?

#implantátum #fogászat #reklamáció #inkorrekt hozzáállás
2017. nov. 7. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor erre elmesélem az én történetemet röviden!

TB alapú SZTK rendelésre érkezte azzal a panasszal, hogy a hátsó rágófogamon van egy kisebb lyuk, de nem érzékeny, csak nagyon zavart már a mindig beszorult ételdarab. Doki egyből nézte, azt mondja a fog már el van hallva, ezért nem érzek fájdalmat: kihúzza vagy gyökérkezelés + korona! Mondom neki, ember: nincs panaszom vele, nem fáj, miért kéne kihúzni???


Aztán kinyögte, hogy rágófogba sok tömőanyag kell, meg annak a gyökérkezelése TB által (!) is 30.000 Ft + korona szintén harminc, azaz 60.000 Ft-ért tudja megmenteni az amúgy is halott fogamat.... Ez gazdaságilag a dokinak jó csak, nekem nem! Tájékozódva vázoltam a dokinak, hogy nem kérek se koronát se gyökérkezelést (minek gyökérkezelni az elhalt fogat?! pff...), tömje be egyszerúen és viszlát.


Megtörtént a tömés, dokinak nem tetszett, hogy mondtam neki a TB által finanszírozott dolgokat... Sajnos pénzéhes az összes fogorvos, 10 emberből 11-et megpróbálnak átveri, de csak 8-at sikerül.

Számlát persze nem adnak!!! Itt tart jelenleg az egészségügy!

2017. nov. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1-es válaszadónak. Szomorú, elkeserítő. Semmi lelkiismeret. Nem tudom, ha velük történne hasonló, akkor mit szólnának hozzá? Sokat keresnek, és még az sem elég nekik. A mohóságuk végtelen.
2017. nov. 11. 20:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Az oep rendszerben az orvosok sem keresnek jól. Ha visznek közben magánrendelést, csak akkor.
2017. nov. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3-as válaszadónak. Miért nem keresnek jól az OEP rendszerben? Nem magánrendelés alatt végzik a fizetős beavatkozásokat. Egy ideiglenes fogsor foganként - ami egy kis sz@r műanyag - tízezer forintot kérnek el. Koronánként kb ötezer forinttal többet kérnek el, mint a fogtechnikus, ha nem többet.
2017. nov. 16. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!