Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alsó felső állcsont műtét...

Alsó felső állcsont műtét (progénia) mennyi ideig tarthat a beavatkozás? Külföldön (Németország) vagy otthon érdemesebb csináltatni?

Figyelt kérdés

Próbáltam keresni információkat ezzel kapcsolatban, de érdemleges választ sehol nem találtam rá. Aztán találtam egy lányt, aki átesett ezen a beavatkozáson, ő azt mondta 6-7 óra.... Ez komoly vagy csak engem akar tőle elrémiszteni? Annyi ideg tarthat? El nem tudom képzelni mit csinálhatnak addig... 1 hónapja mentem el fogorvoshoz fogszabályzással kapcsolatban,mivel nagyon zavar,hogy szabálytalanul állnak a fogaim, aztán igazából semmi konkrétumot nem mondott, csak annyit,hogy ezt műteni kell de előtte egy hosszas, tartós fogszabályzással beállítják helyes irányba a fogakat aztán jöhet a műtét... Németországban élek, csak reménykedni merek,hogy minden rendben fog menni az elkövetkezendő 2-3 év során.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

24/f


2017. nov. 25. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Nemtudom hogy van ez, de állkapocs hátrébbhúzás lesz? Hátul kiveszik egy kis csontdarabot, aztán igazítják, összecsavarozzák...

Nemtudom h lehet ebből 6-7 órás, de a nőnél sztem több dolgot csináltak, pl felső állkapcsot is...


Ja és itthon nem érdemes, mert nagyon sokat kell várni az időpontokra.

2017. nov. 26. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kivéve ha magánhoz mész, ott igaz olcsóbb mint kint
2017. nov. 26. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, állkapocs hátrébb húzásról lenne szó,illetve a felső állcsont is mozgatva lenne előrébb. Próbáltam videókat is keresni, de 1 órától tovább egyik sem tartott... Igaz, ott csak az alsót mozgatták, de akkor is nekem ez a 6-7 óra borzalmasan soknak tűnik.

Otthon Budapesten már utánajártam, a kezelés összesen fogszabályzással együtt 2 millió forintra rúgott volna, mivel az egészségbiztosítás ezt nem fizetné. Csak 18 éves korig. 24 évesen pedig teljesen önköltséges lenne...

Itt kint Németországban a kezelés 20%-át kell önköltségből állni, aztán amint teljesen kész minden azt a 20%-ot is visszatéríti az egészségbiztosító. Szóval mondhatni,hogy ingyenes és nem kerül semmiben.

2017. nov. 26. 10:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Nemtudom hogy van kint, de ha ez van, akkor az jó neked :)
2017. nov. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, jó csak sajnos még most sem sikerült kideríteni, mennyi ideig tarthat egy ilyen műtét... :( kénytelen vagyok várni addig amíg megint nem megyek a dokihoz,hogy megkérdezzem...
2017. nov. 26. 17:37
 6/8 anonim válasza:
Engem február 1-jén műtöttek ugyanezzel :) Ha csak a műtéti árakat nézzük, nekem összesen eddig 420000-et kellett otthagynom a dokiknak (a sebésznek aki műtött és a doktornőnek aki az egész műtétet előkészítette, mintavétel és hasonlók). Ugyanez a doktornő fog tovább segíteni apróbb dolgokat még helyretenni fogszabályzással (nagyjából még fél évig, max 1 évig lesz fent a fogszabályzóm, most lettem 19 éves januárban). Tehát nekem sem állta a tb, ráadásul ahogy tudom, magán alapon ment az egész. Engem Kecskeméten műtöttek, Dr. Oberna Ferenc, egyik legprofibb a szakmában :) Ha bármi kérdésed van nyugodtan írj üzenetet, szívesen mesélek az egészről. Nagyon meg tudlak érteni egyébként, mert mikor még én is csak infókat keresgéltem a műtétről, akkor sehol semmi... bár én youtubeon rengeteg hasznos videót találtam, csak persze külföldiektől, ami megint más. Az én műtétem egyébként 2,5-3 óra volt, felsőt és alsót is mozgatták.
2018. febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ja a 420000-et úgy értem, hogy ebből 170000 a doktornőé, 250000 a sebészé :)
2018. febr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok!


Engem kettő hete műtöttek,ha valakit érdekel nagyon szívesen megosztom a tapasztalatomat.


További szép napot!!


kerdezzamutetrol@gmail.com

2018. febr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!