Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozás menete hogy van?

Fogszabályozás menete hogy van?

Figyelt kérdés

Milyen az amikor leveszik a lenyomatot a fogunkról? És mivel csinálják, hogy néz ki? Tényleg rossz érzés? Hány percig tart?

Az egész fogsorra raknak fogszabályzót vagy csak az elől lévőkre?

Hogy rakják fel, az milyen?


2018. jan. 1. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A lenyomatot ugy veszik le hogy van egy alap ugymond minta ami illeszkedik a fogsorodra (kulon az also es felsore) erre a mintara ilyen gumiszeru anyagot tesznek. Es ezt felpattintjak a fogsorodra es oda nyomjak egy percig kb. Amig megkemenyedik. Igen eleg rosssz izu az a cucc epp ezert kell ehgyomorra erkezni akkor amikor leveszik a lenyomatot. Nem kellemes erzes de kibirhato. Emelett rontgen is szokott keszulni. De ez tenyleg semmi, ekszert le par kep es kesz is. Kicsit bonyolultabb folyamat amikor felteszik a fogszabalyzot, az egesz fogsorra felkerul. Nem tudom pontosan miket pakolnak ra neked annyi a dolgod hogy fekszel nyitott szajjal a szekben. A nyalelszivo ott lesz a szadban (ezt kifejezetten utalom) nem kellemes ahogy felteszik nekem fajt is egy kicsit de tul lehet elni. Barmi kerdesed van irj szivesen segitek
2018. jan. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ez fura kérdés, de nem hányhatok be attól a cucctól, amivel veszik le a mintát, amíg a számban van ugye?

Ettől félek legjobban, mert erről rossz véleményeket hallok.

Valamint nagyon feszít,fáj amikor meghúzzák? Lehet tőle rendesen enni/aludni? Fájdalomcsillapító segít olyankor ha nagyon fáj?

2018. jan. 1. 18:56
 3/4 anonim válasza:
Szeribtem nem fogsz hányni, annyira azért nem rossz. Nekem éjszakai van, a lenyomatkészítés ugyanígy van, de a felrakásos dologgal sajnos nem tudok segíteni.
2018. jan. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mi ez a tulreagált válasz?!

Kedves kérdező! Az interneten számos videó van, ami ismerteti a menetét ennek. Mellesleg egyáltalán nem fáj, nem rossz, nem kell ezt tuldramatizálni. A mintavételnél szinte lehetetlen hogy behányj. Nem a torkodon nyomnak le dolgokat hogy ez történjen, csupán egy formában lévő masszát cuppantanak a fogsorodra.

A felrakás után kicsit fesziteni fog es extra erzekeny lesz a fogsorod. Ez a feszülés (nem nagy mértékben) ismétlődni fog a húzásoknál.

2018. jan. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!