Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akkor is vehetek fel a fogaim...

Akkor is vehetek fel a fogaim megcsináltatására hitelt, ha az 3 millió forint?

Figyelt kérdés
És én csak minimálbér körül keresek...

2018. márc. 3. 14:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Oké... Nem gondolom, hogy szar ez az ország, csak nagyon elkeseredett vagyok.

Nagyon abszurdnak tartom, hogy aközött kell választanom, hogy saját lakásra, vagy a fogsoromra (egészségemre) gyűjtök.

Ráadásul ez a dolog mint írtam, a továbbtanulási lehetőségeimet, így az egész életemet befolyásolja.

Nem lehetek pl. diplomás rendőr, mert kizáró ok a rendezetlen fogsor...

De mivel nekem extra mennyiségű pénzt kell összegyűjtenem (lakásra + fogra), albérlet mellett, támogatás nélkül, így olyan szakokra sem mehetek melyek nehezebbek, vagyis nem tudok melletük dolgozni. Pl. orvosi, állatorvosi, gyógyszerészeti, stb.

2018. márc. 3. 16:23
 12/16 A kérdező kommentje:

#9. Nem én találtam ki az összeget.

Több orvosnál is voltam.

Valóban azzal amit írtál spórolhatok, de a sporolás sehogy sem tenné ki a végösszeg 10%-át sem. Nekem meg a 90% sincs pénzem, ha mostantól fényevő leszek, akkor az albi ára mellett kb. 4-5 év alatt megkezhetjük a több mint 1 éves procedúrát.


Nem hiszem, hogy kijött az ismerősödnek 1 millióból, vagy akkor valami más baja volt.

2018. márc. 3. 16:32
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem kell implantátum, ha nincsen rá pénzed, lehet műfogad is.


Nekem is muszáj 4-5-öt pótoltatni, de momentán nem keresek úgy, hogy implantáltassam, hanem a legolcsóbb módon megcináltatom átmenetileg.

Majd ha végre összespórolok pénzt, akkor szóva jöhet egyéb megoldás is.


Ezért hitelt nem vennék fel, mert miből fizeted vissza? Mellesleg nem kell mindent egyszerre csináltatni, ha már évekig szrtál a fogaidba, akkor most is ráérsz egyenként megcsináltatni :)

2018. márc. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
53%

Nézd kérdező, Cofidis és hasonló hiteleket csak egy idióta vesz fel, pláne meztelen hátsóra. Nem értem, hogy ami eddig nem volt annyira fontos, az hirtelen mitől lett olyan akut, hogy nem lehet vele várni annyit, amíg összegyűjtöd rá a pénzt? Mondjuk minden hónapban megpróbálsz félretenni annyit, amennyi egy ilyen Cofidis-szerű uzsorabanknak a törlesztője lenne. Ide a rozsdás bökőt egyébként, hogy nem tudnál minden hónapban annyi pénzt félrerakni, amennyit fizetni kéne, de legalább nem viszik el a házadat, hanem csak lassabban jön össze a pénz.

Nem értem, miért akarsz mindent ennyire hirtelen. Speciel fogszabályozóra 18 év alatt nem kicsi kedvezményt kaptál volna, a körzeti fogorvosnál pedig minden fogmegtartó kezelés (tömés, gyökérkezelés, fogkőeltávolítás) OEP finanszírozott. Tartja a mondás, éhes ember ne válogasson, te se legyél olyan különleges páciens, hogy csak a magánellátás felel meg (pont ezzel kapcsolatban van is egy kérdés feljebb, javaslom olvasd el, mert tanulságos).

Hogy milyen problémával születtél vagy nem születtél, az sajnalatos dolog, de te meg azt értsd meg, hogy az implantátum luxuscikk, ha a fejed tetejére állsz, akkor is. Sokkal olcsóbb kivehető protézist készíttetni, ez funkciójában teljesíti az elvártakat. Aki Hollywood mosolyra vágyik, az pedig de, fizessen mint a katonatiszt. Így is boldog lehetsz, hogy ennyivel megúszod, a példának mondott USA-ban pl pont ennek a dupláját fizetnéd, hacsak nem a tripláját úgy, hogy a fogászati anyagok az egész világon ugyanannyiba kerülnek, tehát ha úgy tetszik Magyarországon így sem kérik meg azt az árat, amit máshol igen. És USA-ban sem úgy működik a dolog, hogy ha keresztbe áll a fing a s*ggedben, akkor beszambázol vhová, megsajnálnak és ingyen megcsinálják. Speciel nem tudok még egy olyan országot mondani, ahol ehhez a mocskos szemét, sz*r országhoz hasonlóan OEP szerűen támogatva lenne minden fogmegtartó kezelés.

Hogy hova nem fognak felvenni, hát haver, belőlem meg sosem lehet Victoria’s secret modell, mert alacsony vagyok, sem operaénekes, mert nincs énekhangom. És biztos vagyok benne, hogy vannak itt sokan, akik vmilyen testi adottságnak köszönhetően nem tanulhatnak ennek vagy annak. És???

A lényeg: amit lehet, csináltass körzetes orvossal. A fogszabályozás úgyis évekig tart, hátha meg tudják oldani, hogy adnak vmi retenciós lemezt, ami megakadályozza, hogy a csírahiányos részre odatorlódjanak a fogaid és később implantálni lehessen. Amíg készül a fogszi, addig úgysem fúrják ki az állcsontodat. A fogszit meg addig nem rakják fel, míg szanálva nem lett a fogazatod, tehát amíg azt a körzetes orvosod elkészíti, ismét tudsz félrerakni a készülékre. Akárhogy nézem, időben lenne lehetőséged félrerakni pénzt, ha mindenáron ez az egyetlen megoldás, amit el tudsz fogadni, ha pedig ezzel te nem értesz egyet, akkor értelemszerűen a hitelt sem tudnád fizetni, márha kapnál, mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy nincs egy fillér önrészed sem.

2018. márc. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Műfogsor nem lehetséges, mivel nem egymás mellől hiányoznak bizonyos fogak.


Eddig is fontos volt, persze gyerekként nem láttam át, hogy ez 20 év körül mekkora hátrány lesz. A szüleimet meg nem érdekelte...


De mondom. Erre 18 év alatt, 14 év alatt, nem volt kedvezmény.

Amire volt az a 10%át sem tette ki a teljes összegnek, így teljesen mind1.


Ennyi erővel meg semmire nem érdemes hitelt felvenni.

Lakásra sem, x évig úgyis ott a hajléktalan száló...


És igen. Nekem megérné, hogy azért cserébe hogy nem kell még 6 évig ilyen fogsorral léteznem, csak 1.5-ig, 3 millió Ft helyett mondjuk 3.7-et kellene vissza fizetnem.

2018. márc. 4. 17:01
 16/16 anonim ***** válasza:
58%

Figyelj örülj,hogy csak ennyi bajod van. Inkább végezd el a sulit azután dolgozz dupla annyiért mint most,vagy tripla és csináltasd meg a fogaid akkor. Addig is menj mindenféle állami,körzeti dokihoz és ott érdeklődj,csináltasd amit tudsz és amit lehet. A szüleidet is megkérdeted,hogy tegyenek egy keveset félre minden hónapban a fogadra mondjuk 10k plusz te a saját keresetedből 20k. az havi 30 évente 360EFt. Rakd be a bankba ,az a minimális kamat is pénz.Pár év mondjuk legyen 5 és tisztán 2Millád van.


Az én fogaim is elég gázak,ugyan nekem nem hiányzik egy sem,de a fogdoki azt mondta 1 millióba kerülne megcsináltatni,hogy egyenes legyen,meg a harapásom helyre hozzák,nekem például tisztára eldeformálta az arcom,hogy rossz a harapásom. Sokáig nem értettem miért oylan furcsa az arcom,hát aztán kiderült,hogy valami iszonyú ritka rendellenesség,és hiába jártam gyerekkoromtól magán orvsohoz ő soha nem említette,hogy gáz van...Úgyhogy most én is gyűjtögetek,bár már egy éve járok egy speciális orvoshoz és eddig oda jutottunk el,hogy kaptam egy kemény sínt amit hordanom kell fél évig,de ez még semmi,ez csak neki kell,hogy jobban lássa mennyire súlyos a helyzetem ,ezután jön a fogszabi,műtét stb.

2018. márc. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!