Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit gondoltok, ugyanolyan...

Mit gondoltok, ugyanolyan szép lehet egy lány fogszabályzóval, mint nélküle? Szerintetek nekem meddig lenne fent kb?

Figyelt kérdés

A felső fogsorom jelentősen előrébb helyezkedik el, mint a hátsó. Ha össze vannak szorítva a fogaim, a hüvelykujjam befér. Különösebben így nem érzem, hogy zavarna, a külsőmben sem szerintem, de lehet, fogszabályzás után jobb lenne... legalábbis egészségügyi szempontból biztosan. Szerintetek mennyi ideig lenne fent nagyjából? (Tudom, valószínűleg nem vagytok orvosok, csak egy körülbelüli értéket kérnék, hogy szerintetek így a semmiből mennyire tippelnétek.)


Illetve mit gondoltok? A fogszabályzó nagyon taszítja az embereket?

16/L



2018. júl. 8. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Max 4 évre tippelnék.

Taszítja? Dehogy is! Fogszabályzós vagyok, de eddig senkit nem zavart. Ha meg zavarná, nem érdekel. Amúgy meg eléggé elegánssá lehet varázsolni. Mindeképp ajánlom, a sok szenvedés ellenére is.

2018. júl. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát a leírásból ítélve a "kiharapja a pókot a sarokból"-típus vagy, ami nagyon nem vonzó:/

Nekem felül farkasfogam is volt+az egyik iszonyatosan előreugrott (elöl), kb ránőtt a másikra vagy nem tudom, a lényeg, hogy borzasztóan nézett ki. Ezek elég komolynak számítanak már, de alig 2 és fél évvel megúsztam, addig volt fent a fogszabi és nagyon megért:) ja és senki nem kezelt emiatt másként.

Ha esetleg valaki emiatt cikizne, hát az nagyon értelmes lehet, hidd el, előbb-utóbb belekötne úgyis valami másba. Ezek miatt inkább frusztrálódnál a hibás fogsorod miatt egy életre?

2018. júl. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rendes válaszokat! (Aki üzenetben írt, azoknak is.)


#2. válaszoló (22:29) : Általában véve igyekszem elengedni magam mellett az ilyesmi megjegyzéseket, de tegnap eléggé betalált, amikor ezt olvastam, mivel eleve összegyűltek a dolgok... Nem esett jól, amiért a semmiből ítélkeztél, és nem is akármilyen szavakkal... Nem tudom, szándékosan bántani akartál-e ezzel, de nem lényeges. Már mindegy, csak azért írok, mert szeretném, a jövőben ne bánts meg senkit így. Nem tudhatod, kinek mondod. Nem tudhatod, mennyi negatív kritika éri az embereket, és ki hogyan fogadja éppen. Lehet, elsiklanak felette, de lehet, annyira betelik valakinél a pohár, hogy a kevés önbizalmát is pillanatok alatt romba döntöd. Nem vagy felhatalmazva arra, hogy másokat elítélj bármiért. Senkinek nincs joga a másik külsőjét vagy akár belső tulajdonságait mérlegelni, mert senki nem hibátlan. Mindenkinek van olyan dolga, amin nevethetnénk. Ha nem veszik észre egyesek, mennyire nem helyes ez, az az ő bajuk, de az ilyen kinyilatkoztatásokkal azokat bántják, akik nem érdemlik meg. Szóval megkérlek.. nem kell, hogy szépnek láss mindenkit, de ne sértegesd az embereket! Tartsd meg magadnak. Azt gondolsz magadban, amit akarsz, de a szavak jobban bántanak, mint bármi. Valószínűleg neked sem esne jól. Ez szintén nem egy támadás feléd, csak rengeteg diáktársamat is bántották már a szemem előtt, és nagyon nem mindegy, mit tapasztal az ember, főleg fiatalabb korban, ha megszólják. Köszönöm.

2018. júl. 9. 17:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Jézus...valóban elég nyers (na jó, baromi bunkó) voltam, nagyon sajnálom:(

Én egyébként magamra is mondok ilyeneket és valóban nem veszem észre, hogy kit bántok meg vele. Tényleg ne haragudj, bármennyire is úgy hangzott, nem csesztetni akartalak. El nem ítéltelek/ítéllek semmiért és nem is foglak, ha lesz fogszabid jó, ha nem, azt is megértem (nem egy könnyű menet és nem is mindig kell amúgy feltétlenül).

És tényleg nem a bántás volt a cél, normálisan kellett volna fogalmaznom. A jövőben igyekszem erre még jobban odafigyelni.

2018. júl. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!