Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után a sebbe ételmara...

Foghúzás után a sebbe ételmaradék került. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Tegnap húzták ki az alsó jobboldali őrlőfogam és ma ettem nutellás buktát és morzsa ment a lyukba. Hogyan tudnám ki szedni? Baj hogy benne van??
2018. júl. 24. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Öblögess, majd kijön...
2018. júl. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Semmiképpen nem jó! Azt ajánlanám hogy ügyeletre Menj és mond azt hogy belement az étel maradék a foghelyére és nagyon fáj így kifogják szedni! És pár napig próbálj olyat enni ami nem morzsál meg nem magvas! Ennyi igazából! Az étel maradékot mindenképpen vetesd ki mert ha begyullad az nagyon fájni fog...
2018. júl. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Öblögetni meg nem is szabad mit írsz első?? Sem öblögetni sem szivogatni nem szabad mert kijön a vérdugó és begyullad és fáj!!! Tejterméket sem szabad fogyasztani!!!
2018. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De igazából nem fáj meg semmi.Csak megnéztem a tükörbe és valami fehér van benne mivel előtte nem sokkal ettem ezért morzsára gondoltam hogy az lehet benne. Akkor most szedessem ki?
2018. júl. 24. 19:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem májusban húzták aztán én is azt hittem hogy belement valami de nem...nekem is fehér volt a tükörben de nem fájt! Nézd meg jobban a tükörben ha nem fáj sztem nincs gáz
2018. júl. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos már több húzásban volt részem, néha előfordult, hogy minden odafigyelés ellenére belement valami puha. Nem rohantam dokihoz, amúgy is mosni kell a sebet óvatosan, öblögetés helyett pedig többször döntsd oldalra a fejed és engedd, hogy kifolyjon a víz. Így ki fog jönni. A 3. naptól öblögethetsz már, addig is használj szájvizet.
2018. júl. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! Remélem tényleg semmi komoly!
2018. júl. 24. 19:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezért nem kell orvoshoz menni, minek?


Majd kilöki a szervezet, vagy amikor iszol, meg rágsz, kijön az magától.

2018. júl. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!