Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek ez normális?...

Szerintetek ez normális? Gyulladt fogat kihúzni, null érzéstelenítéssel,3 hónapos kismamának?

Figyelt kérdés
A sógornőmnek tegnapelőtt mregfájdult a foga, ma bement dokihoz. Kapott 2 injekciót, de a doki mondta, hogy gyulladt és fájni fog. Nem is hatott egyáltalán az érzéstelenítő, és úgy húzta ki neki. Üvöltött szegény lány, ilyet még soha nem hallottam, már rájuk akartam törni az ajtót! Mondtam is a doktornőnek, hogy egy hentes, nem fogorvos. A gyulladást kellett volna előbb kezelni, nem?

2018. aug. 7. 21:16
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

Nem lehet ennyi alapján megítélni, te egy fél vagy, még csak nem is az érintett, ráadásul laikus is. Lehet, hogy kellett volna kezelni, de lehet, hogy már mindegy volt és mindenképpen a húzás volt az adekvát terápia. Nagyon könnyen hangzik ez a gyulladás kezelése történet, csak mikor a gyulladásos góc maga a széjjel szuvasodott fog, akkor nem biztos, hogy van más megoldás. De ezt esete válogatja, ez nem egy egzakt tudomány, hogy minden fogfájósnak felírják az Augmentint azt 3 nap múlva folyt köv.

Gyulladásnál egyébként valóban nehezebben hat az érzéstelenítő.

Illetve felmerül itt egy olyan kérdés is, hogy az a fog hogy jutott idáig, mert elérzésteleníthetetlen állapotok nem alakulnak ki egyik napról a másikra, és a terhességnek sincs köze hozzá. Ha hibázott (HA!) az orvos, azt persze nem menti fel semmi, de attól még jó volna néha az egyén felelősségét is megemlíteni a dologban, ugyanis ilyen állapotnál nem kicsi nem törődömség van a háttérben.

2018. aug. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ha előtte is be volt dagadva már, akkor az távolról sem a “még gyökérkezelünk” kategória, az a mélyen berohadt valami, aminél örül az ember, ha egyáltalán egyben kijön. S minekután nem egy nap alatt alakult ki, sem ez a fogazati állapot, sem a feldagadás, ezért nem is elegendő neki egy nap, hogy csak úgy pikk pakk elmúljon. A legtermészetesebb dolog, hogy az ember egy húzás után bedagad, pláne ha amúgy is fel volt duzzadva a környék a gyulladástól. Lehet, hogy az orvos egy hentes, de azért ilyen konfabulákba se ringassuk már magunkat, hogy 12 órával a húzás után fáj meg dagadt, akkor ott vki hibázott. Sokszor 5-7 nap is kell, mire lemegy a duzzanat.
2018. aug. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
26%
Büdös a szája a kismamának és rohadtak a fogai. Ennyi.
2018. aug. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 Ypszilon1980 ***** válasza:
40%

Azért kicsit nekem is ellentmondásos a sztori.

A doki mondta, hogy fájni fog, a foga meg már 2 napja gyulladt volt, a bedagadás húzás után meg nem a doki hibája. Mindtad neki hogy ne menjen ahhoz a dokihoz, mégis odament.

2018. aug. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Az nem a doki hibája, hogy bedagadt, nyílván, csak megjegyeztem, hogy szegénynek fel van dagadva. Azt is írtam, hogy nem az utolsó pillanatban kell mennie, mert persze egyértelmű, hogy az a fog nem 2 nap alatt lett ilyen. Egyszerűen csak szörnyű volt hallani. Pont ezért kérdeztem a véleményeteket, mert én nem tudom, hogy van e olyan gyulladt állapot, amit már nem lehet gyógyszerrel kezelni. Ott van a kérdőjel a végén.

És nem hazudtolom meg magam, azért írtam null érzéstelenítést, mert nem hatott, lentebb kifejtettem, hogy kapott 2 szurit. És nem kérek privát üzeneteket, köszi! Főleg nem hülyeségeket...

2018. aug. 8. 08:12
 16/36 A kérdező kommentje:
Nekem is volt olyan bölcsességfogam, amiből már alig látszott ki valami, mert ahogy kinőtt, nemsokkal le is tört. Nagyon sokáig fájt, de nem mertem elmenni fogorvoshoz. Aztán rávettem magam, elmentem, de először a gyulladást kezelték, mert azt mondta, kínzás lenne, ha gyulladtan kihúzná azt fogat-ami szinte már csak gyökér volt. Aztán a foghúzást meg sem éreztem, és az összes fogam rendben van.
2018. aug. 8. 08:16
 17/36 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy ha tudjátok hogy a fogorvos egy "hentes" miért hozzá mentetek? Nem is értem. Ez ilyenkor a babának is trauma ám..ha gyulladt a fog akkor persze hogy nem hat az érzéstelenítő. De mivel terhes erős gyógyszert nem szedhet ami levinné a gyulladást. Egy gyulladt fog meg nem jó alapjáraton sem ha bent marad...másik orvoshoz kellett volna menni inkább aki normális.
2018. aug. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Magánhoz több hét, mire időpontot kap.
2018. aug. 8. 09:43
 19/36 anonim ***** válasza:
51%

Figyelj. Ez a “nekem is volt bölcsességfogam” történet pont olyan, mintha azt mondanád, hogy valami kattogó hangot ad ki a kocsid, elviszed a szervízbe, majd felháborodva távozol, hiszen a szomszéd Arankának is valami kattogó hangot adott ki az autója, neki mégis megoldották a problémáját 5 perc alatt 5 ezer forintért (mert egy kavics került a tárcsákhoz), a tiédet meg 5 nap alatt 50ért (karburátor probélma). Az, hogy gyulladás nagyon tág és széles fogalom, az orvostudomàny nem úgy működik, hogy amit csináltak nekem, az neked is jó lesz. Mégha ilyen egyszerűnek tűnik is.

Egyébként pedig önrendelkezéshez való jogod alapján vissza lehet utasítani bármilyen kezelést, amíg az mást nem veszélyeztet, tehát a barátnőd is nyugodtan felállhatott volna, ha ennyire nem tetszik, amit csinál.

2018. aug. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

Normális, ha muszáj volt kihúzni, akkor muszáj volt.


Nekem sem volt opció a "mulasszuk el a gyulladást" rész, mert konkrétan akkor egy hétig nyitott szájjal kellett volna léteznem.

Eltört a bölcsességfogam, plusz be is gulladt, így ki KELLETT húzni.


Igen, rohadtul fájt, mondta is a doki, hogy nem ez lesz életem élménye.

2018. aug. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!