Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek ez normális?...

Szerintetek ez normális? Gyulladt fogat kihúzni, null érzéstelenítéssel,3 hónapos kismamának?

Figyelt kérdés
A sógornőmnek tegnapelőtt mregfájdult a foga, ma bement dokihoz. Kapott 2 injekciót, de a doki mondta, hogy gyulladt és fájni fog. Nem is hatott egyáltalán az érzéstelenítő, és úgy húzta ki neki. Üvöltött szegény lány, ilyet még soha nem hallottam, már rájuk akartam törni az ajtót! Mondtam is a doktornőnek, hogy egy hentes, nem fogorvos. A gyulladást kellett volna előbb kezelni, nem?

2018. aug. 7. 21:16
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
71%

"A gyulladást kellett volna előbb kezelni, nem?"


Egy gyulladt fog simán lehet indikációja a húzásnak, emiatt nem lesz hentes a fogorvos.

Na igen ha 2 szuri nem hat semmit, akkor mit csináljon a fogorvos? Adja be a 3.-at ami valószínűleg szintén nem fog hatni, rendelje vissza pár nap múlva és addig fájdalomcsillapítóval élje túl a beteg ha tudja, vagy kapja ki amilyen gyorsan csak lehet?

2018. aug. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
23%

Korlátolt a kérdező: "Amikor az én bölcsességfogam"


Ez már eleve rossz indítás. Először is minden eset más és más, mi vagy te? Belenéztél a szájába? Tudod te egyáltalán, hogy neki mi volt? Nem? Akkor meg mit okoskodsz?


A bölcsességfogat nem lehet összehasonlítani a többi más foggal, mivel a bölcsességfog kihúzása eleve kisműtétnek számít...


Aki ennyire hülye, hogy még ezt az alaptételt se érte fel ésszel, az mindenre képes.


MÉg a fogászati oldalakon megadott árlistában is külön említik meg... Kisműtét. Jegyezd meg kérdezőcske. Teljesen más, mint a többi fog esetében.


Hogy lehet összehasonlítani az almát a körtével? És itt döngetni a mellkasát hozzá... Vicc, röhej...


" A gyulladást kellett volna előbb kezelni, nem?"


Nem. Vannak esetek (nem is kevés), amikor nem lehet, és több kárt csinál vele valaki, mint "hasznot".

2018. aug. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
34%

Az érzéstelenítés pedig nem nulla volt, hanem pontosan kettő... Ami kettővel több, mint a nulla. Legalább ne hazudnál.

A másik pedig az, hogy eleve figyelmeztetve lett, hogy fájni fog. Korrekt volt.


Azért én arra nagyon kíváncsi leszek, hogy ha így üvöltött, akkor a szülést hogy fogja kibírni? Megiszik egy liter pálinkát és leszedáltatja magát, vagy hogy?


Mindenki próbálja magát moderálni még, ha fáj is, a fogorvosnál. A szülészeten lehet. Azért, mert te nem bírod a vinnyogást, azért kár volt lecseszni az orvost. Más se bírja, mégis el kell viselnie. Jó, hogy nem rúgott, és harapott :)))

2018. aug. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

Neki is bölcsességfogat húztak.

Már szült, és azt mondta, ez ezerszer jobban fájt.


A leírásban leírtam, hogy kapott 2 injekciót, a null érzéstelenítést arra értetten, hogy nem hatott. Nem hazudtam, kifejtettem a leírásban.

Nem döngetem itt a mellkasomat, csak feltettem egy kérdést, hogy ez normális eljárás volt-e, vagy nem. Nem is értek egyes válaszolókat.

Pont azért kérdeztem, mert több fogorvostól is hallottam már, hogy gyulladt fogat nem húzunk. Éppen ezért kérdeztem, hogy tisztában legyek a dolgokkal. Most már tudom, van az a gyulladás, amit nem lehet kezelni. Mondjuk a fogorvosról a véleményem akkor sem változott, többektől hallott tapasztalat alapján. Megjegyzem, hogy a váróban az egyik néninek valamit nagyon elrontott-nem tudom, mit, mert nem mondta, de kihallatszott a rendelőből a beszélgetésük, hogy a fogorvos elismerte, hogy ő rontotta el. Illetve egy srácnak a rágó fogát tömte, érzéstelenítés nélkül kezdte,a srác az elején jelezte, hogy fáj, ez ki is hallatszott,de csak a srác többszöri kérésére adott neki szurit. De ez nem befolyásolja az én kérdésemet. A lényeg, hogy felfogtam, van ilyen, nem hibázott az orvos ebben az esetben. Többen mondták a sógornőmnek, hogy tanuljon az esetből, járjon rendszeresen fogorvoshoz, de ő azt mondta, hogy soha többet, annyira fél ezek után. Nyilván ez rossz hozzáállás, de ez szintén nem az én dolgom már.

2018. aug. 9. 01:04
 35/36 anonim ***** válasza:
5%
Akkor legközelebb a rohadó fogait kővel verje ki, mert máshogy az elhanyagolt fogakat nem fogja tudni megoldani egyedül :)
2018. aug. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
0%
Továbbra is szánalmas a vergődésed, hülyeségeket beszélsz összevissza és fogalmad nincs a dologról.
2018. aug. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!