Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájba fogciszta eltávolítás...

Szájba fogciszta eltávolítás műtét mennyire fáj?

Figyelt kérdés
2018. szept. 9. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Úgy elérzéstelenítik, hogy semmit nem érzel, utána lesz rossz pár napig, bedagad az arcod, jegelni kell.
2018. szept. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Miért kell eltávolítani?

Nekem is volt és az orvosom azt mondja semmi baj ne idegeskedjek majd elmúlik. Ez volt vagy 5 éve és semmi bajom.

2018. szept. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Off, Nekem 3 cisztám van, terv szerint októberben szedik ki őket.

Kíváncsi vagyok erre az "elérzéstelenítik és nem érzel semmit" itt igaz lesz-e, mással többször megszívtam így...


(#2 keress másik orvost, az nem fog elmúlni! Nekem is az egyik már kb 10 éve megvan, azóta csak nőtt, jött még kettő mellé és gyönyörűen zabálják fel a csontomat... persze ebből eddig én is csak évente 1x éreztem pár napig egy kis kellemetlenséget, közben meg jóval nagyobb kárt okoztak)

2018. szept. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De most az a fogban van akkor lényegében kiszedik a fogat nem? Vagy ez hogy működik? Én bízom a fogorvosomban jó szakember. Gyökérkezelt fogamnál volt.
2018. szept. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 nekem is a gyökérkezelt fogaknál lettek "most", ezekben a gyökértöméseket kicserélik a műtét előtt, mert régiek és nehogy elfertőződjön majd, de a fog megmarad

(Régen az egyik lenti nègyesenen is volt ciszta, azt a fogamat kihúzták és annyi volt, így visszagondolva nem tudom ott miért nem jött szóba a műtét...)

2018. szept. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fogat nem szedik ki, éppen azért műtik, hogy a fog megmaradjon.

Nekem rezekálták egy foggyökeremet, de nem éreztem semmi fájdalmat műtét közben, csak utána volt rossz pár napig.

2018. szept. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem előrehaladott állapotban távolították el foggal együtt, és brutálisan fájt, mert nem hatott a lidokain a gyulladt szövetek miatt.. (Nem, sajnos a fogat több hónapnyi próbálkozással sem tudták megmenteni, és egy idő után a gyulladást sem sikerült mérsékelni.)
2023. ápr. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#3 vagyok

Annyira fájt, hogy inkább szültem volna inkább helyben 2 gyereket!

Nekem sem hatott az érzéstelenítő, + 3 fogamat is kihúzták együltő helyemben ha már úgyis a cisztákkal bajlódtak... Közben is kaptam az érzéstelenítőket, aztán egy pontnál azt mondta a szájsebész, hogy megkaptam a max adagot, nem adhat többet

2023. ápr. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!