Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vajon mi lehet ez a rejtélyes...

Vajon mi lehet ez a rejtélyes fájdalom? Vagy csak a a fejemben van?

Figyelt kérdés

Kb. egy héttel ezelőtt a pirítós felsértette az ínyemet a felső fogsorom elülső fogai felett, a belső oldalon. Akkor éreztem, hogy fáj, volt rajta egy kis seb, öblögettem antibakteriális szájvízzel meg befújtam Tantumverde spray-vel. A seb másnapra el is tűnt, de azóta furcsa, feszítő érzést érzek, mintha az ínyem belsejében feszítene valami. Nem fáj egyáltalán, inkább csak így feszül, zsibbad. Néha az első néhány fogamat is érzem, mintha így bizseregne kicsit. Ha a nyelvemmel piszkálom, akkor érzékeny picit, de továbbra sem mondanám, hogy fáj.

Ami érdekes, hogy viszont evés közben, hideg, meleg érintésre egyáltalán nem fokozódik ez az érzés, pedig direkt kipróbáltam, hogy azon a felén rágtam. Sőt: evés után el is múlott ez az érzés, és csak pár óra múlva tért vissza. Sőt, reggel felkeléskor sem érzem, csak kb fél órával utána.

Tükörrel megnézve nem látok sem a fogaimon, sem az ínyemen semmilyen sérülést, nincs bedagadva sem semmi. Viszont nagyon aggódom. Minden nap öblögetek többször is, hogyha esetleg mégis gyulladás lenne. De semmi változás, sem jó, sem rossz irányba.

Lehet, hogy ezt az egész érzést csak beképzelem, és valójában semmi bajom sincs??? Létezik ilyen? Mi lehet velem?



2018. nov. 21. 12:35
 1/1 anonim válasza:

Nekem az alsó fogsoromnál, az első fogaim mögött szokott lenni ilyen leírhatatlan rossz érzés. Nem fáj egyszerűen csak mintha bizseregne, kellemetlen, szar érzés. Általában akkor ha felsértem valamivel, vagy két fogam közé bemegy valami amit utána nehezen tudok kiszedni, gondolom olyankor a két fog között sérül meg az íny. Reggel nem érzem rögtön de aztán már érkezik is a kellemetlenség, egy-másfél hétig szokott tartani és elmúlik.


Én arra tippelek hogy amikor megsérül az íny utána lehet a seb eltűnik, de ez a gyógyulási folyamat része, ami idő. Elfog múlni, de ha mégse akkor irány a doki.

2018. nov. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!