Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Más szerint sincs igényteleneb...

Más szerint sincs igénytelenebb a hiányos fogsornál?

Figyelt kérdés
Csak érdekel, mert számomra nincs visszataszítóbb, amikor egy felnőtt embernek kiesik a foga látható helyen és nem pótolja. Nagyon igénytelen, párkapcsolatot sose kezdenék ilyen emberrel. Én amúgyis a fogsort nézem meg elsőnek, ha az rohad, vagy ha nincs látható helyen fog, akkor az valamiért nagyon elborzaszt/taszít. Az, hogy ha kuszák/össze-vissza állnak a fogak az annyira nem zavar, mert fogszabályzóval könnyen orvolható. Más is így van ezzel?
2018. dec. 22. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Az hogy te mi alapján ítéled meg az embereket, téged minősít. Én se aszerint csajozok, van e folyása, vagy nincs.
2018. dec. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Ez sajnos nem ilyen egyszerű, tudod rengeteg embernek nem telik rá, mert kaja és cipő kell a gyerekre, meg jönnek a csekkek!
2018. dec. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 szerintem mindenkinek van olyan nyavajája amire "allergiás" és nem tud máson elviselni. Nekem ez az 1 van, más alapján sose ítélkezem. Ez van, de te biztos mindent elnézel mindenkinek és bárkivel összeállsz. Na persze.


#2 ebben teljes mértékben igazad van! Tudom, hogy viszonylag drága a fogászat és nem mindenkinek adatik meg a lehetőség, hogy kezeltesse hiányzó fogait-

2018. dec. 22. 13:35
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Engem ez ilyen mértékben nem taszít. Nyílván van undorító fogsor de amit te írtál az még nem vészes.
2018. dec. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
#2 Lehet, hogy sok embernek nem telik a fogorvosra, de TB-re is mehet ahol ingyenes. Ott betömik a fogat. Ha már pótoltatni kell a fogat ott súlyos fogtisztitási problémák vannak. Ha rendesen mossák az embereket a fogukat és nem hiszem el, hogy fogkefét és fogkrémet nem tudnak venni. Szóval, ha valakinek annyira igénytelenek a fogai az arról árulkodik, hogy nem is ápolja magát megfelelően. Sose mos fogat..stb. Teli van baktériummal az egész szájürege. Hát kérdem én. Ilyen emberrel mondjuk csókolóznál?
2018. dec. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A magyaroknak általában borzasztó állapotban vannak a fogaik (és nem is érdekli őket általában amíg nem fáj), így most rengeteg embert megsértettél kérdező. Én hasonlóan vagyok vele, csak engem nem a foghiány zavar igazából, hanem ha beszél / mosolyog, és látom hogy lepedékes, fogköves, szuvas, és az ínye is tiszta gyulladt.
2018. dec. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5 szívemből szóltál, ennél jobban én sem fogalmazhattam volna meg.


#6 sajnálom, de ez nem ez volt a célja a kérdésemnek. Minap beszélgettem egy fiatalnak mondható lánnyal (20on éves) de 2 foga is hiányzott már a felső fogsorából, ráadásul simán látható helyen. Ez ihlette meg a kérdést.

2018. dec. 23. 13:19
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként nem megsértődni kell, hanem elmenni fogorvoshoz VAGY rendesen (napi 2x) fogat mosni minimum és nem lesz ez. Ilyen egyszerű. De persze megsértődni könnyebb.
2018. dec. 23. 13:20
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Ez nem ilyen egyszerű.

Volt osztálytársam, akinek az első fogait egy hinta verte ki véletlenül és a pótlás során sorban vesztette el a fogait. Pedig mindent megtettek a fogaiért is, meg a pótlásért is.

A nagyanyám is mosott fogat napi kétszer, és öblögetett is, almát is evett napközben tisztításra, és mégis korán elvesztette a dogait, műfogsora lett.

Van akinek középen a két első foga között egész nagy rés van. Családi vonás.

Mások meg még 90 évesen is be tudnak ültettetni állkapocsba műfogat.

És ismertem olyan embert is, akinek egy gyökérkezeléstől valami beindult, és az egész alsó fogsorát elveszítette fél év alatt.

Nekem is szabályozták a fogam, de makacs, mindig visszaállt a ferde állásába az az egy fog. Ha valakinek emiatt nem kellek, az az ő vesztesége.

Volt egy öreg ismerősöm, akinek még büdös is volt a szája, de egyenesben gyönyörűen fordított idegen szöveget magyarra. Öröm volt hallgatni.

Nem biztos, hogy az igénytelen fog, száj igénytelen személyiséget is jelent.

2018. dec. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mit szólsz ahhoz,amikor a műköröm alá látsz és sárga a saját köröm,plusz alatta egy csomó piszok? Vagy sima köröm,ami nagy,gombás és piszkos is? Vagy zsíros,dzsuvás haj? Vagy koszos ,büdös fürdetlen ember átható húgyszaggal? Vagy miss plázacica aki a csipát "kinyomja"a szeméből az ujja hegyére és gyorsan hamm bekapja?(majdnem hánytam,amikor láttam) vagy kiszedi a taknyot az orrábol és megeszi? (Te pedig megcsókolod) Vagy wc után nem mos kezet (pláza mosdóban sok csaj fél,hogy leesik az ujja ha víz éri,ó igen,nem mosnak kezet) Vagy szórakozóhelyen hárman rakják meg 1 éjszaka,kettőt lecumizik és te utána smárolsz vele vagy matatsz a bugyijában. Elgondolkodtál már azon mennyi undorító dolog van? Bolt...veszel zsemlét amit előtted összefogdosott olyan ember,aki 2 hete nem mosott kezet sz*rás után.Hmmm.nyam-nyam,finom e-coli és barátai. És ezek ellen bőven lehetne tenni,mert nem 90ezer 1 kézmosás. Képzeld ,ismertem olyan embert,akinek egy léc kiütötte az egyik felső fogát és tiszta,kedves,segítőkész,nem büdös,nem retkes a körme,haja,nem olyan,ha ránézel kifordul a beled. És ismertem olyat is aki makulátlan fogsorral rendelkezik és csimbókos hajú,műköröm alatt piszkos,erősen lábszagú (bulikban bárkit leszopásrol híres ) miss volt. És mindenáron beleakart inni a poharamba,mert meg akarta kóstolni,hogy mit iszok. Folyton spermaszaga volt. Hmmm...nyami. Szóval van undorítóbb. Nekem az is undorító még,amikor valaki körbesz*rja a wc-t és úgy hagyja. És megjátsza,hogy mekkora menő üzletember,közben egy igénytelen fos.
2019. márc. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!